Zamknij

Premiera z okazji 35-lecia TLiA. W tej wersji tego nie widziałeś!

10.36, 19.09.2022 . Aktualizacja: 10.40, 19.09.2022
Skomentuj fot. TLiA
REKLAMA

W tym roku łomżyński Teatr Lalki i Aktora obchodzi 35-lecie swojej działalności. Z tej okazji odbędzie się premiera spekaktlu "Jaś i Małgosia 2.0". 

Premiera spektaklu pt. "Jaś i Małgosia 2.0" w reżyserii Agi Błaszczak zbliża się wielkimi krokami, dlatego z wielkim podekscytowaniem odliczamy dni dzielące nas do 24 września 2022! Tym bardziej, że premiera odbędzie się w ramach obchodów jubileuszu 35-lecia Naszego Teatru.W ramach premiery odbędą się również uroczystości jubileuszowe, czyli m.in. wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Łomży za szczególne dokonania w dziedzinie kultury.

Akcja klasycznej baśni rozgrywa się w postkapitalistycznej steampunkowej przyszłości. Ziemia na zawsze została zmieniona przez katastrofę ekologiczną. Trudne warunki i panujący głód zmusił ludzi do walki o przetrwanie. Bliźniacze rodzeństwo, Jaś i Małgosia, wychowywane jest przez Ojca i Macochę, która wżenia się w rodzinę tuż po śmierci matki dzieci. Ze względu na trwającą ponad rok suszę miasteczko coraz bardziej dotyka głód, bieda i wciąż rosnące podatki. Pazerna Macocha chce jak najszybciej pozbyć się dzieci z domu. Porzucone w lesie rodzeństwo musi zmierzyć się z dziką naturą, głodem i własnymi uprzedzeniami. Dzieci zostają zwabione do ukrytej w głębi lasu Chatki Cudów, gdzie Zła Czarownica, udająca miłą staruszkę, ukrywa wielkie bogactwa.

W tym roku mija 35 lat, od kiedy na mapie Polski pojawił się nowy teatr lalkowy, ale także 20 lat, od kiedy łomżyński teatr przeniósł się do nowej siedziby po dawnej strażnicy strażackiej. Nowy sezon 2022/2023 będzie więc sezonem szczególnym, ze względu na jubileusz oraz nowe nadzieje, wyzwania, plany artystyczne, interesujące propozycje repertuarowe, a przede wszystkim radość z ponownego spotkania z widzami.

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%