Zamknij
10:23, 14.09.2021

Ponad 40 osób wzięło udział w warsztatach artystycznych "Kultura w zasięgu ręki".

Wyjazdowe warsztaty artystyczne to pierwszy punkt zadania „Kultura w zasięgu ręki” w ramach programu Kultura Dostępna realizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży.

W Hotelu Kurpia Arte w Nowogrodzie przez kilka dni rozbrzmiewała muzyka i śpiew. Doskonałe warunki, duży parkiet na świeżym powietrzu i fantastyczna wrześniowa pogoda sprawiły, że zajęcia taneczne były przyjemnością.

Ponad 40 osobowa grupa dzieci i młodzieży uczestniczyła w różnorodnych warsztatach: wokalnych, tanecznych i plastycznych. Pod okiem profesjonalnych instruktorów powstały piękne obrazy przedstawiające temat zadania, różnorodne interpretacje „Kultury w zasięgu ręki”. Przeprowadzone intensywne warsztaty wokalne to zajęcia z emisji głosu, interpretacji piosenki, improwizacji, rytmu, pracy z mikrofonem i przygotowanie do wokalnych występów.

Działania na warsztatach inspirowane były narodowymi i regionalnymi pieśniami, tańcami, a także współczesnymi formami. Uczestnictwo w warsztatach osób niepełnosprawnych i zajęcia animacyjne przyczyniły się do integracji, budowania wzajemnych pozytywnych relacji, otwartego, tolerancyjnego społeczeństwa. Dzieci i młodzież miały też okazję uczestniczyć w wydarzeniu przygotowanym przez grupy rekonstrukcyjne. Inscenizacja walk o Nowogród z kampanii wrześniowej 1939 była przykładem bohaterskich walk Polaków.

W ramach zadania dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury odbędą się też wyjazdy do miejsc kultury, opery i teatru. W Regionalnym Ośrodku Kultury zorganizowane zostaną warsztaty taneczno-wokalne i integracyjne spotkanie podsumowujące zadanie.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz