Zamknij
12:30, 22.11.2021

W sobotni dzień w Regionalnym Ośrodku Kultury słychać było muzykę i śpiew, rozbrzmiewały dostojne dźwięki poloneza, tradycyjna muzyka ludowa, jak też nowoczesne brzmienia lubiane przez uczestników.

Tego dnia odbyły się warsztaty taneczne i wokalne zorganizowane w ramach zadania „Kultura w zasięgu ręki”.

W warsztatach wzięło udział około 50 osób, głównie dzieci i młodzież.

Spotkania odbywały się w kilku grupach, w podziałach na taniec i śpiew. Uczestnicy brali udział również w indywidualnych konsultacjach, w czasie których pracowali nad wybranymi piosenkami i choreografiami tanecznymi. Uczestnicy mieli okazję poznać różne style taneczne.

W pierwszej części dominowały tańce narodowe i regionalne, natomiast druga skupiała się na współczesnych formach tanecznych. Istotna była praca nad świadomością ruchu, orientacją ciała w przestrzeni, pamięcią ruchową i koordynacją ciała.

Warsztaty były okazją, aby doskonalić swoje umiejętności taneczne i wokalne, poznać nowe osoby, przełamywać nieśmiałość, integrować grupę, co ważne w przypadku udziału osób niepełnosprawnych oraz miło spędzić wolny dzień.

Warsztaty zostały zrealizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucję Kultury Powiatu Łomżyńskiego w ramach zadania „Kultura w zasięgu ręki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Pomocy finansowej udzieliło również Starostwo Powiatowe w Łomży.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz