Zamknij
08:42, 31.07.2021

Za nami pierwsze wydarzenie z cyklu Cafe Kultura, czyli spotkania z kulturą na Starym Rynku. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 18:00 wernisażem malarstwa tuszowego Agaty Jóźwiak „Góra i Rzeka”, któremu towarzyszył wykład i sobotnie rodzinne warsztaty. Wydarzenia będą odbywały się do 8 sierpnia w ogródku przed Galerią pod Arkadami. Na wszystkie imprezy wstęp wolny.

Jako pierwszy przed publicznością w Łomży wystąpił kwartet smyczkowy AQuartet powstał. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez 20 lat istnienia zespół wykonał kilkaset koncertów na scenach całej Polski. Wziął udział w kilku festiwalach - w tym kilkakrotnie w Festiwalu Nordalia w Katowicach, Festiwalu Filmów Skandynawskich w Darłowie, dwukrotnie w Festiwalu Telemannowskim w Żarach. Muzycy często i chętnie współpracują z innymi artystami np. wokalistami, tancerzami, aktorami i sportowcami. 

Dzisiaj oraz w niedziele kolejna odsłona wydarzenia.

31 lipca / sobota

PROGRESYWNY BIG-BIT W NATARCIU The Fruitcakes godz.18:00

Zespół The Fruitcakes jak ryba w wodzie czuje się w brzmieniach rodem z lat 60. Energetyczny rock and roll i psychodelię w stylu The Beatles czy wczesnych Pink Floyd doprawiają obłędnymi harmoniami wokalnymi. Młoda grupa z Trójmiasta inspiruje się również twórczością współczesnych artystów, takich jak psychodeliczno-rockowe zespoły Tame Impala i King Gizzard and the Lizard Wizard (oba z Australii) czy chicagowskie Wilco, krążące między rockiem, alt-country a eksperymentami. Na początku kariery The Fruitcakes chętnie odwoływali się do pierwszych polskich rockandrollowców z lat 60. i 70.

 

1 sierpnia / niedziela

MIŁOŚĆ W PARYŻU Dorota Lanton godz.18:00

Dorota Lanton - aktorka i piosenkarka (m.in. zwariowana  Julia  w serialu Klan)  wykonuje  największe przeboje Edith Piaf, Jacquesa Brela,  Juliette Greco, Charlesa Aznavoura, Josephine Baker, Carli Bruni  i własne piosenki, nawiązując do klimatu kabaretów paryskich lat 30-tych i 50-tych.  Koncert to brawurowe cabaret/varietes, specjalne, wysmakowane stroje /PRADA, Eva Minge/ i wyrafinowana muzyka. Grany był na wielu dużych scenach muzycznych, teatralnych oraz w klubach  w kraju i za granicą. Na płycie „Weekend  in  Paris”  z piosenką  „Ma place” Dorota Lanton znalazła się wśród najwybitniejszych, współczesnych francuskich wykonawców, a teledyski do polskiej i francuskiej  wersji piosenki nakręcono w stolicy Francji.

 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz