Zamknij
11:04, 24.11.2021

11 Mazurski Pułk Artylerii z Węgorzewa odwiedził Łomżę. Właśnie trwa wystawa widowiskowych wozów bojowych.

Wystawa odbywa się w ramach ćwiczeń TUMAK-21. 

- Jesteśmy tutaj w  ramach ćwiczenia TUMAK-21. Jest to największe przedsięwzięcie szkoleniowe 16 dywizji w bieżącym roku. Mamy około 1000 jednostek sprzętu, które obecnie są rozlokowane na terenie województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Łomżę odwiedził pluton artylerii rakietowej wraz z wozem dowodzenia - mówi Podporucznik Kacper Chudzik z 11 Mazurskiego Pułku Artylerii

To nie pierwsze tego typu wydarzenie w naszym regionie. Wczoraj żołnierze odwiedzili Nowogród. Te działania mają na celu zachęcenie ludzi do wstąpienia w szeregi wojska.

- Poprzez promocję i pokazywanie naszego sprzętu i wyposażenia, chcemy zachęcić do wstąpienia do wojska. Ludzie rozmawiają z żołnierzami, opowiadamy im o naszej służbie. Jest zainteresowanie służbą. Wczoraj byliśmy w gminie Nowogród, 12-latkowie pytali się nas jak wstąpić do wojska - dodaje.

Przedsięwzięcie rozpoczęło się przejazdem ulicami miasta. Obecnie trwa pokaz sprzętu bojowego.

Mieszkańcy mogą z bliska zobaczyć 7 pojazdów w tym  4 Wyrzutnie Rakietowe WR-40 "LANGUSTA" na podwoziu samochodu ciężarowego.

Prezentacja będzie trwała do 14.30, na terenie parkingu, tuż obok Parku Wodnego przy ul. Wyszyńskiego. 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz