Zamknij
23:38, 12.05.2022

Gala finałowa konkursu Łomżyńskie Anioly Biznesu za nami. Kim są laureaci?

W czwartek odbyła się IV Gala konkursu gospodarczego Łomżyńskie Anioły Biznesu 2021. Konkurs wrócił po pandemicznej przerwie. 

Wydarzenie po raz pierwszy odbyło się w odnowionej Hali Kultury w Łomży. 

Wczorajsza gala Łomżyńskich Aniołów Biznesu odbywała się pod znakiem wojny na Ukrainie. Do tragicznych wydarzeń za naszą wschodnią granicą nawiązał wiceprezydent Łomży Andrzej Garlicki w przemówieniu otwierającym galę. 

Przedsiębiorcy w sposób niezwykły pomagają uchodźcom. Wyjątkowe czasy wymagają wyjątkowych postaw. W biznesie taka postawa jest określona mianem społecznej odpowiedzialności biznesu. Czwarta edycja konkursu naznaczona jest tą wrażliwością. Chcieliśmy nagrodzić te firmy, które wykazały się wyjątkowa postawą. Wszyscy widzieliśmy jak wielu przedsiębiorców bardzo spontanicznie reagowało na wołanie o pomoc. Jest to postawa niezwykle piękna i warta docenienia. Chcemy aby ta gala była wielkim ukłonem w ich stronę - mówił wiceprezydent Łomży. 

W trakcie gali rozdano nagrody w sześciu kategoriach: Firma Roku, Inwestor Roku, Firma „z sercem”, Pracodawca Jutra, Kobieta Sukcesu, Ambasador Ziemi Łomżyńskiej.

Pierwszą kategorią, w której przyznano nagrody była "Firma z sercem". Do tego tytułu nominowano mleczarnię OSM Piątnica, ubojnię zwięrząt Rytel, a także fudnację DR OTIS. Kapituła konkursu przyznała nagrodę ubojni zwierząt Rytel. 

W kategorii "Pracodawca jutra" zwycięzył Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy. Wygrał on z firmą Roletix i Zakładem Piekarniczo Cukierniczym Kossakowski i Karwowski. 

Dużym zaskoczeniem okazał się być werdykt w kategorii "Kobieta sukcesu". Statuetka powędrowała bowiem do dwóch kobiet - Elżbiety Olejniczak - dyrektor łomżyńskiego PUPu i Elżbiety Parzych - skarbnika miasta Łomża. Szanowne Panie nie kryły swojego zdziwienia i wzruszenia. Elżbieta Olejniczak dziękując za docenienie przytoczyła słowa swojej mamy, która słuzyła w Armii Krajowej. 

- Jeżeli coś robisz to rób to dobrze na sto procent. Mistrzem to może nie jestem, ale staram się być dobrym rzemieślnikiem - powiedziała dyrektor PUPu.

"Inwestorem Roku" została natomiast firma Greenvit, wygrywając z firmą Uniglass i Zakładami Spożywczymi Bona. 

"Ambasadorem Ziemi Łomżyńskiej" został natomiast Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Wygrał on z Akademią Nauk Stosowanych i z browarem Łomża. 

O tytuł "Firmy roku" rywalizowały trzy podmioty. NOVUM, Center Mebel i TMT. Decyzją kapituły, nagrodę w tej najważniejszej kategorii otrzymała firma NOVUM, która specjalizuje się w usługach informatycznych. 

Cała gala była uświetniana występami znakomitych artystów. Na gali wystąpiło trio akordeonowe i Vincent. Szczególnie wzruszający był występ Swietłany, która uciekła z obleganego Żytomierza. 

 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA