Zamknij
REKLAMA
08:07, 13.06.2022

Największy festiwal teatralny w regionie już za nami Zobacz, co się działo!

35. Międzynarodowy Festiwal Walizka od lat zrzesza najlepszych artystów z całego świata w Łomży. Do naszego miasta zjeżdżają się grupy teatralne z całego globu.

W tym roku mieliśmy przyjemność gościć ekipy , m.in. z Ukrainy, Włoch, czy Węgier.

Wydarzenie było przeznaczone nie tylko dla dorosłych. Dzieci i młodzież również miały swoje punkty w programie.

Festiwal rozpoczął się  9 czerwca (czwartek), jego koniec przypadł na słoneczną niedzielę 12 czerwca.

Przez 4 dni mogliśmy uczestniczyć w spektaklach. Jedne z nich odbywały się w plenerze, a inne w Hali Kultury, czy Teatrze Lalki i Aktora w Łomży.

W rozmowie z nami dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży - Jarosław Antoniuk, przyznał, że ten festiwal jest uniwersalnym wydarzeniem dla każdego mieszkańca Łomży.

Każdy zainteresowany festiwalem znajdzie coś dla siebie w harmonogramie eventu. Bardzo cieszę się z faktu zakończonej pandemii koronawirusa, co umożliwia organizację tego wydarzenia - powiedział Jarosław Antoniuk.

Wystawa Przemysława Karwowskiego w Galerii ,, Pod Arkadami” sprowadziła  tłum osób, które były zainteresowane tajemniczymi dziełami twórcy. W niższej kondygnacji budynku, mogliśmy podziwiać lalki teatralne. Wystawa ta, cieszyła się dużym powodzeniem. Świadczył o tym tłum ludzi zebranych przed budynkiem.

Występ Teatru Pinezka, pt.: ,, Epidemia śmiechu”, zaraził wesołą atmosferą wszystkich zebranych na ulicy Długiej.

Najmłodsi, obserwujący i biorący udział w perypetiach głównego bohatera- Clowna mogli poczuć się częścią spektaklu oraz poczuć, czym naprawdę jest epidemia śmiechu.

Podczas drugiego występu Teatru Pinezka, pt.: ,,Sen nocy letniej Clowna Pinezki” mżna było oprócz śmiechu, wyciągnąć wnioski ukryte pod płaszczem żartu.

Pewna kobieta oglądająca ten spektakl pod nosem zapytała samą siebie: ,,Czy aby na pewno jest to spektakl dla dzieci?”

W ostatni dzień festiwalu, ponownie na ulicy Długiej, jak było to w przypadku Teatru Pinezka mogliśmy tym razem obejrzeć spektakl Teatru Circus Ferus, pt.: ,, Jak Nielemka i Letmak świat ratowali” Był to występ przeznaczony dla naszych najmłodszych. Śmiechu nie było końca.

Perypetie dwóch głównych bohaterów rozbawiały widzów do łez. Jednak wszystkie sceny niosły za sobą morał, który dobrze przekazany na pewno zaowocuje.

Niestety czas ma to do siebie, że płynie za szybko. Słoneczna niedziela 12 czerwca jest tego potwierdzeniem, ponieważ w tym dniu została zamknięta walizka.

Mamy nadzieję, że nie był to ostatni festiwal i będziemy mieli przyjemność otworzyć ją jeszcze nie raz.

 

 

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA