Zamknij
08:22, 22.09.2021

Treninigi od najmłodszych lat w niewielkich grupach, szkolenie najlepszych talentów według jednolitego piłkarskiego programu to główne założenia Akademia Młodych Orłów. 

W mieście Łomża przez lata realizowany był program Akademi Młodych Orłów. To projekt współpracy z PZPN. Dlatego by nie zmarnować potencjału, który został wypracowany przez trenerów i zawodników powstałą Akademia Łomża. 

Powstał pomysł założenia Akademii Łomża we współpracy z MOSiR I PGE. W ramach tej współpracy PGE zakupiło stroje i sprzęt sportowy. My staramy się najzdolniejszych chłopców, którzy trenują w młodzieżowym ŁKSie, oraz w szkółkach Elite i Lider zapraszać na treningi. Mamy tutaj wykwalikowanych trenerów, chociażby Sławomira Stanisławskiego, który przez lata wykształcił wielu znanych piłkarzy. Te zajęcia mają na celu wzmocnić ich potencjał piłkarski, dać możliwość kolejnych treningów.

Do łomżyńskiej akademii przychodzą również zawodnicy, którzy nie są zrzeszeni w lokalnych szkółkach piłkarskich, a sam projekt nie jest oparty na rywalizacji.

Akademia Łomża nie jest konkurencją dla pozostałych szkółek piłkarskich, nie startuje w żadnych zawodach, ale jest to taki element dodatkowych treningów i też zmiany koncepcji trenowania, bo trenerzy poszczególnych roczników mają też swoje koncepcje. Dzisiaj na tych treningach można zobaczyć i zaczerpnąć z tej wiedzy, którą mają nasi trenerzy którzy współpracowali przez lata z PZPN, jest to kontynuacja Akademii Młodych Orłów. Na razie ze wszystkich ośrodków piłkarskich w kraju, w którym były Akademie Młodych Orłów, Łomża jako jedyna zdecydowała się na kontynuowanie tego projektu. Mam nadzieję, że wola i zaangażowanie trenerów przyniesie w dalszej przyszłości efekty i doczekamy się nowych Rafałów Boguskich – mówi prezydent miasta Mariusz Chrzanowski.

Z samych treningów zadowolone są również dzieci. 

Trenuję mniej więcej 6 lat. Świetnie się gra. Są mili trenerzy, na treningach ćwiczymy podania, grę 1 na 1, strzały. Trener na treningach pokazuje nam co mamy robić. Ćwiczymy dwa razy w tygodniu. Chodzimy też na ŁKS. Dobrze nam się tam gra. Kiedyś mój brat ze szkoły przyniósł ulotkę, spróbowaliśmy i chodzę – mówi nam uczestnik Akademii Łomża, Bartek.

Pod względem organizacyjnym wszystkie działania związane z treningami koordynuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz