Zamknij

Zwykła kontrola zakończona aresztem. Zobacz co zrobił

08:25, 29.04.2022 | .
Skomentuj fot. KPP Kolno
REKLAMA

W środę, policjanci z kolneńskiej drogówki włączyli się w ogólnopolskie działania ,,Prędkość”. Mundurowi sprawdzali, czy kierowcy nie przekraczają dopuszczalnych prędkości.

Jak podaje KPP Kolno, 7 policjantów z drogówki skontrolowało w sumie 43 pojazdy. Mundurowi ujawnili 46 wykroczeń, z czego 32 dotyczyło przekroczeń prędkości.

Przed 8, w Kolnie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli volkswagena. Podejrzenia mundurowych wzbudził styl jazdy kierowcy. Okazało się, że 63-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Mieszkaniec powiatu kolneńskiego stracił prawo jazdy i odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Natomiast po 21, na jednej z ulic w Kolnie, policjanci zatrzymali do kontroli 28-letniego kierowcę mazdy. W trakcie rozmowy z 28-latkiem funkcjonariusze poczuli zapach marihuany. Mundurowi sprawdzili, czy mężczyzna nie kierował pod wpływem tej substancji. Wstępne badanie na zawartość narkotyków w organizmie dało wynik pozytywny. Od mężczyzny została pobrana również krew i od jej wyników zależy czy usłyszy on zarzut kierowania pod wpływem środka odurzającego.

Dodatkowo wyszło na jaw, że 28-latek miał przy sobie zawiniątko z zawartością suszu, który podczas wstępnego badania narkotesterem okazał się być marihuaną. Ponadto w samochodzie, w paczce po chipsach, policjanci znaleźli 14 gramów białego proszku. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina.

28-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na strzeżony parking.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Natomiast za jazdę pod wpływem środka odurzającego kodeks karny przewiduję karę do lat 2 pozbawienia wolności.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%