Zamknij

Nowe pojazdy dla naszych OSP

08:35, 17.05.2022 | źródło: PSP Białystok
Skomentuj fot. PSP Białystok
REKLAMA

Wczoraj  na placu Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku, odbyło się uroczyste przekazanie samochodów pożarniczych Komendzie Miejskiej PSP w Białymstoku i Komendzie Powiatowej PSP w Augustowie oraz Jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych w Jedwabnem i Mątwicy.

Jak przekazuje PSP Białystok, wczoraj na placu Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku, odbyło się uroczyste przekazanie samochodów pożarniczych Komendzie Miejskiej PSP w Białymstoku i Komendzie Powiatowej PSP w Augustowie oraz Jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych w Jedwabnem i Mątwicy.

Ponadto Podlaski Komendant Wojewódzki PSP st.bryg. Sebastian Zdanowicz i Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski wręczyli decyzję o włączeniu do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego dla OSP w Pogorzałkach i przekazali promesę na rozbudowę i modernizację remizy dla OSP w Złotorii.

Komendzie Miejskiej PSP w Białymstoku przekazano dwa nowe auta pożarnicze:

- ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 10/60 SCANIA - sfinansowanego ze środków Budżetu Państwa i Funduszu Wojewódzkiego Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej ( wartość zakupu – 1 353 000 zł )

oraz

- samochód specjalny z drabiną mechaniczną Magirus SD-42 na podwoziu Iveco EuroCargo z osią skrętna ułatwiającą manewrowanie w wąskich ulicach miasta - sfinansowany z projektu pn.: „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 ( wartość zakupu – 3 932 925 zł ).

Komenda Powiatowa PSP w Augustowie pozyskała - ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 10/60 SCANIA - sfinansowany ze środków Budżetu Państwa i Funduszu Wojewódzkiego Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej ( wartość zakupu – 1 353 000 zł ).

Dziś przekazano również dla OSP Mątwica samochód specjalny podnośnik Volvo oraz dla OSP Jedwabne – ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy GCBA 8/50 z napędem uterenowionym na podwoziu Renault Kerax.

Oba samochody przekazane zostały jednostkom OSP przez Komendę Miejską PSP w Białymstoku.

Podlaski Komendant Wojewódzki PSP st.bryg. Sebastian Zdanowicz pogratulował OSP w Pogorzałkach, która dziś uroczyście została włączona w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Natomiast przedstawicielom OSP w Złotorii życzył  sprawnego wykorzystania otrzymanej promesy na cele rozbudowy i przebudowy budynku remizy.  

(źródło: PSP Białystok)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%