Zamknij

Kolno: Jak stracić 10 tys dolarów?

10.51, 13.09.2022 źródło: KPP Kolno Aktualizacja: 10.51, 16.09.2022
Skomentuj fot. KPP Kolno
REKLAMA

48-letnia mieszkanka powiatu kolneńskiego niechcący otworzyła reklamę, która pojawiła się na ekranie jej telefonu. Później skontaktowały się z nią 2 osoby. Pierwsza z nich podawała się za pracownika banku, a kolejna za "doradcę finansowego". W następstwie przeprowadzonych operacji na koncie, kobieta straciła blisko 10 tysięcy dolarów.

Policjanci niemal każdego dnia otrzymują zgłoszenia dotyczące oszustw, do których dochodzi w sieci.

Ostatnio ofiarą oszustów padła 48-letnia mieszkanka powiatu kolneńskiego. Kobieta, podczas przeglądania stron internetowych na ekranie swojego telefonu, przez przypadek otworzyła reklamę mówiącą o możliwości szybkiego zarabiania pieniędzy.

Po chwili odebrała telefon od osoby podającej się za pracownika banku. W trakcie rozmowy, zgodnie z instrukcjami podała dane swojej karty bankomatowej oraz dane osobiste, łącznie z nazwiskiem panieńskim swojej matki.

Po kilku dniach, telefon zadzwonił ponownie. W trakcie kolejnej rozmowy dzwoniący prosił o podanie takich danych jak numer pesel i data urodzenia. Tu kobieta jednak odmówiła i przekazała, że skontaktuje się ze swoim bankiem.

Kolejny telefon, który odebrała był od osoby podającej się za doradcę finansowego. 48-latka otworzyła przesłany przez swojego rozmówcę link i wpisała dane by zalogować się na swoim koncie. Zgodnie z instrukcjami przekazanymi przez doradcę finansowego, przelała na wskazane konto 1000 złotych.

Kilka tygodni później, podczas wizyty w banku, dowiedziała się, że z jej drugiego konta ktoś ukradł pieniądze -  blisko 10 tysięcy dolarów.

(źródło: KPP Kolno)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%