Zamknij

Powstanie mała obwodnica Jedwabnego?

13:06, 24.05.2021 | admin
Skomentuj
REKLAMA

Budowa małej obwodnicy Jedwabnego, inwestycje infrastrukturalne, trasa Jedwabne-Wizna oraz wsparcie województwa dla działań społecznych w regonie były tematem sesji rady gminy w Jedwabnem. Jej gościem specjalnym był Marek Olbryś, wicemarszałek województwa.

 

Jedwabne rozwija się bardzo dynamicznie. Zarząd gminy i Państwo, jako radni, robicie naprawdę dobrą robotę - mówił do zebranych wicemarszałek Olbryś. - Serdecznie gratuluję dużego zainteresowania dodatkowymi źródłami dofinansowania. Skuteczne podejście, profesjonalnie napisane projekty, to wszystko efekt dobrych pomysłów, które dają szansę na rozwój - dodał.

Marek Olbryś przekonywał, że zarząd województwa docenia zaangażowanie tych samorządów, które wsłuchują się w głos swoich mieszkańców, mądrze i z determinacją realizują prospołeczne postulaty. Zwracając się do radnych, mówił o ich roli jako liderów lokalnych społeczności.

Mamy rekordowy rok pod względem wysokości budżetu - 33 mln zł. Nigdy w historii gminy nie było tak dużych inwestycji i tak ogromnego wsparcia - podkreślał Adam Niebrzydowski, burmistrz Jedwabnego, przedstawiając radnym szczegóły z realizacji gminnych inwestycji.

 

Mała obwodnica

 

W Jedwabnem powstanie między innymi mała obwodnica miasta w ciągu drogi nr 668 Łomża - Przytuły - Radziłów. Koszty projektu zostały sfinansowane z budżetu gminy, a realizację inwestycji wycenionej na ponad 12 mln zł sfinansuje samorząd województwa.

Jesteśmy obecnie na etapie projektowania całkowicie nowego szlaku ulicy Przytulskiej. Uregulowany zostanie fragment Jedwabianki. Nad rzeką powstaną także nowe przepusty. Chcemy wykonać drogę, która będzie drogą bardzo nowoczesną, dwujezdniową, o szerokości 7 metrów - o szczegółach mówił Zbigniew Piotrowski, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Transportu UMWP.

 

2,5 mln zł na drogę Wizna-Jedwabne

 

Tymczasem już na początku czerwca ruszy na tych terenach inne ważne przedsięwzięcie - remont drogi Wizna - Jedwabne.

To trasa, którą w kwocie 2,5 mln złotych dofinansuje Samorząd Województwa Podlaskiego. Myślę, że w ciągu dwóch lat ta inwestycja zostanie wykonana - przekonywał dyrektor Piotrowski.

 

Wicemarszałek ambasadorem Jedwabnego

 

Oprócz działań infrastrukturalnych, do gminy trafią także blisko 2 mln zł na odnawialne źródła energii. W centrum miasteczka zainstalowany zostanie monitoring. Jedwabne stara się także o 800 tys. zł na realizację programów społecznych.

Chcemy w zarządzie województwa pomagać ludziom, którzy z oddaniem działają na rzecz lokalnych społeczności. Cieszę się, że tacy ludzie są w Jedwabnem - mówił Marek Olbryś. - Macie Państwo w mojej osobie swojego ambasadora - zapewnił.

Mariusz Rytel/Anna Augustynowicz
fot.: Maciej Gryguc

 

(admin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%