Zamknij

Kolejne miliony złotych na modernizację kolneńskiego szpitala

11:31, 27.05.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Dzięki tej inwestycji pacjenci Szpitala Powiatowego w Kolnie będą przyjmowani w bardziej komfortowych warunkach. Rozbudowana i powiększona będzie Szpitalna Izba Przyjęć. Teraz zajmuje ona powierzchnię 139 metrów kwadratowych - po modernizacji zwiększy się ona ponad dwukrotnie, do 349 metrów kwadratowych. Będzie to możliwe bo w ramach inwestycji powstanie nowy budynek.

Rozbudowa Szpitalnej Izby Przyjęć jest konieczna, żeby dostosować ją do obecnych standardów, także epidemiologicznych. Pandemia pokazała, czego brakuje obecnej Izbie, i jak powinna wyglądać, żeby pacjenci byli przyjmowani w odpowiedni sposób, a personel szpitala mógł bezpiecznie pracować. Nie wiemy kiedy skończy się pandemia koronawirusa, a także jakie zagrożenia przyniesie przyszłość. Dlatego chcemy się jak najlepiej przygotować - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

Przebudowa będzie kompleksowa, po jej zakończeniu zmieni się całkowicie wygląd i organizacja pomieszczeń. Dlatego najpierw trzeba wyburzyć już istniejące ściany, ale także zmienić wszystkie instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną i centralnego ogrzewania. Zamontowane będą również nowe urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne.

Wszystkie te prace są bardzo kosztowne. Ale dzięki pieniądzom, które Powiat otrzymał z Ministerstwa Zdrowia, z naszego budżetu wydamy na nie tylko siedemdziesiąt tysięcy złotych. Pokryją one koszt przygotowania projektów budowlanych i niezbędnej dokumentacji. A ponad sześć i pół miliona złotych, na realizację inwestycji, dostaniemy z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. - dodaje Tadeusz Klama.Obecnie

Izba Przyjęć to tylko kilka pomieszczeń, w tym tylko jedna, niewielka izolatka. Po rozbudowie i modernizacji pacjenci i pracownicy Szpitala będą mieli do dyspozycji wnętrza dostosowane do ich potrzeb. Nowocześnie wyposażone, a także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki modernizacji Szpitalna Izba Przyjęć będzie mogła także działać bardziej kompleksowo.

Szpital nie ma Oddziału Ratunkowego. A po modernizacji sprawniej będzie można przyjmować nie tylko pacjentów zgłaszających się do hospitalizacji, ale także w stanach nagłych. Wszystko w warunkach bezpiecznych dla pacjentów i lekarzy oraz ratowników. - mówi Tadeusz Klama

Modernizacja Szpitalnej Izby Przyjęć, według wstępnych szacunków, będzie kosztowała 6 557 010,00 zł. Inwestycja prawie w całości będzie sfinansowana przez Ministra Zdrowia z Funduszy Przeciwdziałania COVID-19. Wszystkie prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%