Zamknij

Koniec procesu oskarżonego wz. z uprowadzeniem żony i córki

21:55, 27.05.2021 | Źródło: Polskie Radio Białystok
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Przed Sądem Rejonowym w Białymstoku zakończył się w czwartek (27.05) proces mężczyzny oskarżonego o bezprawne pozbawienie wolności żony i córki. Sąd zamknął przewód sądowy; pod koniec czerwca strony wygłoszą mowy końcowe, niewykluczone, że wtedy też zapadnie wyrok.

Cała Polska szukała 3-letniej Amelki i jej mamy

Do uprowadzenia, którego okolicznościami zajmuje się sąd, doszło 7 marca 2019 roku na jednym z białostockich osiedli. Jak podawała wtedy policja, dwaj sprawcy wepchnęli 26-latkę i jej wówczas 3-letnią córkę Amelię do samochodu i odjechali. Kilkaset metrów dalej porzucili ciemnoniebieskiego citroena, którym uciekali i przesiedli się do kolejnego auta. Jeszcze tego samego dnia po południu, w związku z zaginięciem dziecka, został ogłoszony tzw. Child Alert, opublikowany był też wizerunek matki dziecka, a dzień później zdjęcia męża porwanej kobiety - ojca dziecka.

Akcja poszukiwawcza trwała ponad dobę. 8 marca po południu między porywaczami doszło do kłótni w samochodzie, a uprowadzona kobieta wraz z dzieckiem wysiadły z auta. W okolicach Ostrołęki (Mazowieckie) zabrał ją z drogi przypadkowy kierowca, który przekazał matkę i dziecko w ręce policji.

Prokuratura postawiła Cezaremu R. dwa zarzuty: bezprawnego pozbawienia wolności żony i córki oraz uzyskanie - bez uprawnień - dostępu do informacji dla niego nieprzeznaczonej, poprzez posługiwanie się specjalistycznym urządzeniem. Chodzi o zamontowanie w samochodzie żony (bez jej wiedzy i zgody) nadajnika GPS, pozwalającego na lokalizację położenia auta.

Pod koniec czerwca strony wygłoszą mowy końcowe

Sąd Rejonowy w Białymstoku próbuje ustalić m.in., czy została użyta przemoc wobec kobiety i dziecka. W czwartek zakończyły się przesłuchania - jak się okazało - ostatniego świadka. Sąd oddalił bowiem wnioski o przesłuchanie dwóch kolejnych osób i zamknął przewód sądowy. Ze względu na wagę sprawy, dał jednak stronom czas na przygotowanie się do wystąpień końcowych, które odroczył do 29 czerwca. 

[ZT]16345[/ZT]

 

(Źródło: Polskie Radio Białystok)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%