Zamknij
REKLAMA

Wybory uzupełniające do rady gminy Jedwabne... bez głosowania

05:15, 11.07.2021 | Źródło: Polskie Radio Białystok
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

To wybory, w których nie trzeba głosować, a ich wynik i tak będzie ważny. Dzisiaj w gminie Jedwabne odbywają się wybory uzupełniające do rady gminy.

Wybory są konieczne po tym, kiedy jeden z radnych przeprowadził się poza gminę i stracił mandat. O jego miejsce ubiega się jednak tylko jeden kandydat - tłumaczy dyrektor łomżyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Jerzy Dołęgowski:

W tej gminie został zarejestrowany u Komisarza Wyborczego w Łomży tylko jeden komitet wyborczy. A więc jak jeden komitet wyborczy to też jest jeden kandydat. Zgodnie z przepisami kodeksu wyborczego jeżeli jest jeden kandydat, to wyborów w tym okręgu się nie przeprowadza. W tym przypadku miejska Komisja Wyborcza w Jedwabnem tylko stwierdzi obsadzenie mandatu radnego bez głosowania. Sporządzi protokół i dostarczy ten protokół Komisarzowi Wyborczemu. Ten sporządzi obwieszczenie o obsadzeniu mandatu radnego bez głosowania - informuje Jerzy Dołęgowski.

Już za dwa tygodnie będą kolejne wybory uzupełniające. Tym razem przeprowadzone w tradycyjnej formie - dodaje Jerzy Dołęgowski:

25 lipca będą wybory uzupełniające w gminie Wysokie Mazowieckie. Tam zostały zarejestrowane dwa komitety wyborcze, a więc zostało zgłoszonych również dwóch kandydatów. W tym okręgu wyborczym będzie normalne głosowanie od 7:00 do 21:00 - mówi Jerzy Dołęgowski.

Będą to piąte wybory uzupełniające w tym roku przeprowadzone przez łomżyńską delegaturę.

(Źródło: Polskie Radio Białystok)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%