Zamknij

Region: Ktoś jeździ pod szkołą, zaczepia dzieci i częstuje je cukierkami

13:34, 13.10.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Pod szkołą podstawową w Borawem nieopodal Ostrołęki jeździ czarne audi. Kierowca zaczepia dzieci i częstuje je cukierkami. Sprawa została zgłoszona na policję. 

Szkoła Podstawowa imienia Orła Białego w Borawem wydawała w tej sprawie specjalnie oświadczenie. Wynika z niego, że dyrekcja placówki dostała niepokojące informacje od mieszkańców. Pod szkołą pojawia się czarne Audi A4 o nieznanych numerach rejestracyjnch. Kierowca auta zaczepia dzieci, rozdaje im cukierki, pokazuje karciane sztuczki, a nawet zaprasza do samochodu. 

Dostaliśmy niepokojące sygnały od mieszkańców, że od kilku dni samochód na obcych numerach rejestracyjnych jeździ po Borawem.(Marka samochodu Audi A4 Allroad) W ostatnich dniach pod szkołami z naszego powiatu miało miejsce zaczepianie dzieci , dawanie cukierków, pokazywanie sztuczek karcianych a na końcu zapraszanie do samochodu - czytamy w oświadczeniu szkoły. 

Dyrekcja prosi o uczulenie dzieci na tego typu sytuacje i zachowanie szczególnej ostrożności przez rodziców. 

Proszę uczulić dzieci, żeby uważały i przypomnieć, jak mają zachować się w sytuacji, gdy będą zaczepiane przez obcego. Poproszę również o czujność i o zwrócenie uwagi, czy nie dzieje się nic niepokojącego. Proszę niezwłocznie zgłaszać wszystkie niepokojące sytuację do dyrekcji szkoły oraz na policję - czytamy dalej. 

Jak podaje portal moja-ostroleka.pl dyrekcja szkoły o całej sprawie poinformowała policję. 

- Informację o podejrzanym samochodzie, który krąży w okolicach szkoły otrzymaliśmy od rodziców. Zgłosiłem sprawę na policję. Poinformowałem urząd gminy. Dziś od samego rana trwają spotkania uczniów z policjantem, który wyjaśnia im zasady bezpiecznego zachowania podczas kontaktów z nieznajomymi - powiedział dyrektor szkoły, Krzysztof Dawid portalowi moja-ostroleka.pl

Portal porozmawiał również z  kom. Tomaszem Żerańskim, rzecznikiem prasowym ostrołęckich policjantów. Jak informuje policjant, w związku z przekazanymi przez dyrekcję informacjami w rejonie szkoły w Borawem pojawi się więcej policyjnych patroli.

- Policjanci są w stałym kontakcie z dyrekcja szkoły. Dziś dzielnicowi przeprowadzili spotkania profilaktyczne ze wszystkimi uczniami placówki na temat kontaktów z osobami obcymi. Funkcjonariusze w trakcie pogadanek wskazali  właściwy sposób zachowania w przypadku napotkania tego rodzaju sytuacji - mówi rzecznik policji.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%