Zamknij

Bezpieczne przejścia dla pieszych [VIDEO]

19:23, 10.11.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Dzięki tym przejściom dla pieszych wzrośnie bezpieczeństwo na naszych drogach. Powiat Kolneński otrzymał dofinansowanie na modernizację czterech przejść dla pieszych mówi dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kolnie Grzegorz Kulągowski.

Przejścia powstały w miejscowości Kolno na ulicy Sobieskiego i ulicy Sportowej, oraz w miejscowości Stawiski na ulicy Polowej.W przypadku ulicy Sportowej w Stawiskach są tam dwie szkoły, w Kolnie przy skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Szkolnej mieści się Szkoła Podstawowa nr 2, a na ulicy Sportowej jest to miejsce niedoświetlone, ale bardzo często wybierane przez pieszych.Są to systemy aktywne i kiedy pieszy podchodzi do przejścia, wtedy aktywuje się doświetlenie znaku D6, czyli znaku informującego o przejściu dla pieszych, i w porze nocnej następuje doświetlenie całego przejścia. Oświetlenie wyłącza się po przejściu pieszego na drugą stronę. - mówi dyrektor PZD, Grzegorz Kulągowski.

Tworzenie bezpiecznej infrastruktury drogowej jest kosztowne. Dlatego staramy się szukać pieniędzy zewnętrznych na takie inwestycje - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

Staramy się szukać dodatkowych pieniędzy w funduszach unijnych i rządowych. Dzięki ostatnio otrzymanemu dofinansowaniu udało nam się zmodernizować kolejne przejścia dla pieszych. Dzięki temu piesi będą lepiej widoczni, a kierowcy będą mieli szansę dużo wcześniej zobaczyć osobę, które przechodzi przez ulicę. Zachęcam też do noszenia elementów odblaskowych. Także w mieście, gdzie nie jest to obowiązkowe. Ale z pewnością sprawi, że piesi będą lepiej widoczni. A to ma ogromy wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

Modernizacja czterech przejść dla pieszych kosztowała 158 tysięcy złotych. Większość tej kwoty pochodzi z "Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych".

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%