Zamknij

Łomża: Kolejne drogi oficjalnie otwarte

09.51, 28.09.2022 źródło: UM Łomża Aktualizacja: 09.53, 28.09.2022
Skomentuj fot. UM Łomża
REKLAMA

3 drogi w rejonie ulic Ks. Stanisława i Zawadzkiej, o łącznej długości ok. 969 metrów zostały oficjalnie oddane do użytku. To kolejne inwestycje, po przedłużeniu ulicy Meblowej i Jaworowej, zrealizowane ze wsparciem Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W uroczystym otwarciu nowo wybudowanych dróg w rejonie ulic Ks. Stanisława i Zawdzkiej, oprócz władz miasta, udział wzięli: poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, wicewojewoda podlaski Tomasz Madras oraz przedstawiciele wykonawcy i mieszkańców. 

- Dziś oddajemy do użytku kolejne ważne odcinki dróg, które z uwagi na powstające tu nowe osiedle mieszkaniowe przyczyni się do rozwoju tej części miasta – powiedział prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski dodając, że inwestycje są realizowane dzięki przychylności wojewody i posła Kazimierza Gwiazdowskiego, który wspiera Łomżę w sięganiu po rządowe wsparcie.

Na efektywność w pozyskiwaniu przez Miasto Łomża środków zewnętrznych i dobrą współpracę z rządem zwrócił uwagę poseł Kazimierz Gwiazdowski.

- Dzięki temu przybywa nowych dróg, poprawia się bezpieczeństwo mieszkańców, podnosi komfort życia, a miasto otwiera się na nowe inwestycje - mówił parlamentarzysta.

Wicewojewoda podlaski gratulował zakończenia prac przy budowie nowych ulic zarówno samorządowi Łomży, jak i wykonawcy. 

- Cieszę się, że poprzez programy dofinansowujące tego typu przedsięwzięcia możemy przyczyniać się do rozwoju tych terenów - dodał Tomasz Madras

- Zagospodarowana została część miasta, która była białą plamą na jego mapie. Poza drogami wykonano bardzo zaawansowane i kosztowne odwodnienie,   które było niezbędne na tym terenie – mówił zastępca prezydenta Andrzej Garlicki, dziękując jednocześnie wykonawcy i pracownikom Urzędu Miejskiego za solidne przygotowanie i wykonanie inwestycji.

Nowe drogi pobłogosławił ks. Jacek Czaplicki proboszcz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży.

Zadanie pod nazwą „Budowa dróg gminnych w Łomży” realizowane było od marca 2021 r. do końca sierpnia 2022 r. przez BIK PROJEKT z Łomży. Jego koszt wyniósł 3 968 418,59 zł z czego 2 742 354, 53 zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zakres prac obejmował między innymi: budowę dwóch dróg o nawierzchni bitumicznej (690 m), jednej drogi o nawierzchni żwirowej (279 m), budowę skrzyżowań, w tym jednego wyniesionego o nawierzchni z kostki betonowej, chodników i zjazdów. W ramach przedsięwzięcia powstały również ścieżki pieszo – rowerowe oraz oświetlenie.    

(źródło: UM Łomża )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

SRUSRU

0 0

DROGI OTWARTE, POŚWIĘCONE, TYLKO JEŹDZIĆ NIMI NIE MOŻNA. (MEBLOWA) A POLCJA KARZE MANDATAMI.
TAKIE TO NASZE, PISOWSKIE 10:25, 06.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%