Zamknij

Kierowcy kontrolujcie liczniki! Dzisiaj nie warto się śpieszyć!

07.54, 14.01.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Codziennie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego patrolują ulicę i dbają o bezpieczeństwo na drogach. Dzisiaj w Łomży oraz regionie baczniej będą się przyglądać kierowcom poruszającym się z nadmierną prędkością. 

Uwaga, noga z gazu‼ Dzisiaj od wczesnych godzin rannych sprawdzamy z jaką prędkością jeżdżą kierowcy po podlaskich drogach. Z analiz przeprowadzonych przez policjantów ruchu drogowego wynika, że w 2021 roku nadmierna prędkość była przyczyną aż 91 wypadków drogowych, w których 27 osób zginęło, a 102 zostały ranne. Dzisiejsze działania będą prowadzone do późnych godzin wieczornych - czytamy w komunikacie podlaskich policjantów

Mimo iż głównym celem działań będzie egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Nadal główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

Apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

[ZT]19190[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%