Zamknij

Wypadł z drogi w Morgownikach. Wydmuchał...

10:24, 20.06.2022 | źródło: KMP Łomża
Skomentuj fot. OSP Nowogród
REKLAMA

Tylko w weekend łomżyńscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich wpadł, bo jechał za wolno, drugi miał przy sobie narkotyki, a ostatni wypadł z drogi motocyklem.

Jak podaje KMP Łomża, pierwszy z nietrzeźwych kierowców wpadł w sobotę, tuż przed 16 w Piątnicy. Policjanci z miejscowego posterunku zauważyli volvo, którego kierowca jechał bardzo wolno.

Mundurowi zatrzymali samochód do kontroli, aby sprawdzić co było powodem takiej jazdy. W trakcie rozmowy z kierowcą wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem 26-latka wykazało blisko promil alkoholu w organizmie.

Drugi nietrzeźwy kierowca wpadł po 20 w Łomży na ulicy Radzieckiej. Mundurowi z patrolówki zatrzymali tam do kontroli seata. I w tym przypadku funkcjonariusze wyczuli alkohol od siedzącego za kierownicą mężczyzny.

Badanie alkomatem 47-latka wykazało, że miał on ponad pół promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszej kontroli policjanci znaleźli w saszetce mężczyzny przezroczystą torebkę z zawartością białego proszku. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to blisko 25 gramów amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Ostatni nietrzeźwy kierowca wpadł wczoraj po 20 w Morgownikach. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierowca motocykla wypadł z drogi. Na szczęście 32-letniemu mężczyźnie nic poważnego się nie stało, ale badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy i za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat, a za posiadanie narkotyków do 3 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KMP Łomża )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%