Zamknij

Uciął sobie drzemkę na Via Baltice!

10:29, 20.06.2022 | .
Skomentuj fot. ilustracyjna
REKLAMA

48-latek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem pomimo cofniętych uprawnień i znieważenia funkcjonariusza, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Jak podaje KMP Łomża, w środę, tuż przed 23 łomżyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na drodze S61 zaparkowany jest nieoświetlony samochód. Zgłaszający dodał, że auto stwarza zagrożenie w ruchu.

Przybyły na miejsce patrol Policji zauważył stojące na poboczu nieoświetlone daewoo. Jak się okazało, w samochodzie, za jego kierownicą spał mężczyzna.

Chwilę później, w trakcie rozmowy z kierowcą, policjanci wyczuli od niego alkohol. Przypuszczenia mundurowych potwierdził alkomat, którego lampka zaświeciła się na czerwono.

Ponieważ mężczyzna odmówił dalszych badań na zawartość alkoholu w organizmie, pobrana została mu krew. W trakcie sprawdzania 48-latka w systemach okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a jego daewoo nie ma aktualnych badań technicznych oraz OC.

Dodatkowo, wobec jednego z policjantów, kierowca użył wulgarnych słów. 48-latek został więc zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia podejrzewany usłyszał zarzuty kierowania pojazdem pomimo cofniętych uprawnień i znieważenia funkcjonariusza, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. 48-latek odpowie również za popełnione wykroczenia.

Niewykluczone, że mężczyźnie przedstawiony zostanie też zarzut prowadzenia samochodu po alkoholu.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%