Zamknij

Znowu! Ta plaga nigdy się nie skończy

10.32, 13.09.2022 źródło: KMP Łomża
Skomentuj fot. KMP Łomża
REKLAMA

Wczoraj policjanci z łomżyńskiej drogówki zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców. Okazało się, że nie dla wszystkich był to trzeźwy poniedziałek. Mundurowi zatrzymali trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Wczoraj łomżyńscy policjanci sprawdzali trzeźwość kierowców. Od wczesnych godzin porannych, aż do późnego wieczora skontrolowali trzeźwość blisko 700 kierowców. Niestety okazało się, że trzech z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę ,,na podwójnym” gazie. Punkty kontrole zorganizowane były w Piątnicy Włościańskiej oraz w Starych Kupiskach.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców został zatrzymany tuż przed 6 w Piątnicy Włościańskiej. Badanie alkomatem 51-letniego kierowcy citroena wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Godzinę później został zatrzymany jadący przez Stare Kupiski kierowca fiata. Badanie alkomatem u 38-letniego mieszkańca Łomży wykazało prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Ostatnim z zatrzymanych był 44-letni mieszkaniec gminy Piątnica jadący swoim renaultem przez Piątnicę Włościańską. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest w stanie po użyciu alkoholu. 44-latek miał w organizmie 0,4 promila alkoholu.

Wszystkim kierowcom policjanci zatrzymali prawa jazdy. Teraz 44-latek odpowie za popełnione wykroczenie, a pozostali za przestępstwo.       

Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KMP Łomża )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%