Zamknij

"Bezpieczny pieszy i rowerzysta” łącznie 82 wykroczenia!

10:51, 05.10.2021 | źródło: KMP Łomża
Skomentuj fot. KMP Łomża
REKLAMA

Łomżyńscy policjanci regularnie prowadzą działania mające na celu bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Głównym celem tego typu akcji jest ograniczenie liczby wypadków z ich udziałem.

Wczoraj policjanci z drogówki włączyli się do wojewódzkich działań ,,Bezpieczny pieszy i rowerzysta”. Celem tego typu akcji jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, jako niechronionych uczestników ruchu. Głównym ich zadaniem było zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy osób. Mundurowi bacznie przyglądali się zachowaniu na drodze pieszych, rowerzystów jak i kierowców.

Przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle bądź też przekraczanie drogi w miejscach niedozwolonych, to w dalszym, ciągu główne wykroczenia popełniane przez pieszych na łomżyńskich ulicach. Natomiast błędy kierowców to przede wszystkim: wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych oraz omijanie innego pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu.

Poza obszarem zabudowanym głównym, niestety, przewinieniem jaki popełniają piesi jest niestosowanie się do obowiązku posiadania elementów odblaskowych i poruszanie się po niewłaściwej stronie drogi.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność na drodze.

Wczoraj policjanci ujawnili łącznie 82 wykroczenia, gdzie aż 55 z winy kierujących pojazdami, 4 popełnionych przez rowerzystów, 22 przez pieszych, a 1 przez kierującego hulajnogą elektryczną.

Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów leży w interesie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zarówno pieszy jak i rowerzysta - jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, doznają bardzo poważnych obrażeń, często skutkujących kalectwem lub śmiercią. Samo uczestnictwo w wypadku drogowym może powodować uraz do końca życia.

Pieszy powinien zdawać sobie sprawę, że wchodząc na jezdnię w trudnych warunkach pogodowych tuż przed jadący pojazd, często nie daje kierowcy szansy na odpowiednią reakcję. Przypominany o noszeniu po zmroku elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również na ulicach miasta, dzięki, którym pieszy jest lepiej widoczny.

(źródło: KMP Łomża)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%