Zamknij

Uwaga, sarna na drodze! Kolizja w Podgórzu

11:07, 13.10.2021 | .
Skomentuj fot. KMP Łomża
REKLAMA

Kolizja z dzikim zwierzęciem może się zdarzyć każdemu. Warto zatem pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Wczoraj kierowca opla najechał na sarnę, która wbiegła mu wprost pod maskę. Zwierzę nie przeżyło zdarzenia. Kierowca w zdarzeniu nie został ranny. Pamiętajmy na drodze najważniejsze jest skupienie i rozwaga kierowcy.

Wczoraj tuż przed 9, policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej z udziałem dzikiej zwierzyny. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej 679 w Podgórzu. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna kierujący oplem, zderzył się z sarną, która wybiegła nagle na jezdnię. Mimo sporych uszkodzeń w aucie, kierowca pojazdu nie doznał żadnych obrażeń. Zwierzę niestety nie przeżyło zdarzenia.

Co robić jeśli do takiego zdarzenia dojdzie?

  •  zabezpieczyć miejsce zdarzenia, zjechać na pobocze i wystawić trójkąt ostrzegawczy,
  •   jeśli są osoby ranne, powinniśmy niezwłocznie udzielić im pomocy,
  •  każdorazowo, o miejscu i okolicznościach zdarzenia należy zawiadomić służby, korzystając z numerów alarmowych – nawet jeśli szkody materialne są niewielkie i nie ma rannych; policjanci sporządzą dokumentację ze zdarzenia potrzebną ubezpieczycielowi i powiadomią osoby odpowiedzialne za zabranie zwierzęcia z drogi,
  • nie można samemu przemieszczać, usuwać z jezdni potrąconego lub martwego zwierzęcia ani nawet go dotykać – może mieć wściekliznę lub nagle zaatakować.

Pamiętajmy!

  • Na drodze najważniejsze jest skupienie i rozwaga kierowcy. Prędkość dostosowujemy nie tylko do warunków atmosferycznych, ale przede wszystkim do warunków panujących na drodze.
  • Znak drogowy A-18b, nie tylko ostrzega kierowcę o możliwości napotkania na drodze dzikich zwierząt, ale także nakłada na niego obowiązek jazdy z zachowaniem szczególnej ostrożności. Kierowca w każdej chwili musi być gotowy do awaryjnego hamowania.
(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%