Zamknij

Kolejni policjanci ranni na granicy! Migranci zabierani z granicy [VIDEO i FOTO]

09:01, 16.11.2021 | .
Skomentuj FOT. PODLASKA POLICJA
REKLAMA

Straż Graniczna poinformowała, że wczoraj na granicy odnotowano 224 próby jej przekroczenia. Funkcjonariusze SG wydali dla 29 cudzoziemców postanowienia o opuszczeniu terytorium RP. Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych granicę próbowała bezskutecznie forsować 100-osobowa grupa.

Jak narazie dziennikarze nie mają wstępu na teren przygraniczny. Dlatego wszystkie informacje przekazywane w polskich mediach są relacjonowane ze źródeł rządowych lub służb. By przedstawiać to co się dzieje posiłkujemy się również dziennikarzami, którzy znajdują się po stronie białoruskiej.

[AKTUALIZACJA 17:13]

 

Jak poinformował na twitterze Tadeusz Giczan Białoruski Komitet Śledczy przybył na miejsce w celu zbadania polskich „zbrodni wojennych”. Tak więc dzisiejsze prowokacje ostatecznie nie były daremne. Tymczasem Łukaszenko zaczął rozwiązywać wywołany przez siebie kryzys – część migrantów jest przenoszona do pobliskiego centrum logistycznego.

 

[AKTUALIZACJA 16:45]

Podlaska policja poinformowała, że 7 policjantów zostało rannych podczas ataków w dniu dzisiejszym. To m. in. policjant uderzony kamieniem w głowę i przewieziony do szpitala; policjantka z urazem głowy przewieziona do szpitala oraz 5 policjantów z obrażeniami rąk i nóg. Obrażenia powstały po rzucanych w nas przedmiotach.

 

 

[AKTUALIZACJA 16:00]

 

Polskie Radio Białystok poinformowało że białoruski minister obrony Wiktar Chrenin przekazał w wywiadzie dla telewizji Al Dżazira, opublikowanym we wtorek na kanale białoruskiego MON , że "w razie potrzeby" na Białoruś zostanie wysłanych z Rosji kilka dywizji systemów rakietowych Iskander.

"Widzimy, że Federacja Rosyjska praktycznie zakończyła przezbrajanie tego systemu rakietowego. I my też chcemy go mieć. Chociaż można powiedzieć, że już go mamy, ale nie zdradzę tajemnicy wojskowej. Mamy grupę sił zbrojnych, które posiadają również ten system rakietowy, i które w razie potrzeby przybędą na nasze terytorium i będą wykonywać misje razem z nami" – powiedział Chrenin.

Z kolei prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka przyznał w ostatnich dniach w wywiadzie dla rosyjskiego magazynu "Obrona narodowa", że chciałby otrzymać od Rosji kilka dywizji Iskanderów.

W wywiadzie opublikowanym w sobotę przez białoruską telewizję państwową Łukaszenka przekonywał, że Białoruś jest zagrożona atakiem "z Zachodu" i dlatego z pomocą Rosji musi wzmacniać swoją armię. Według Łukaszenki "Białoruś zabezpiecza zachodnie granice wspólnego Państwa Związkowego"

[AKTUALIZACJA 14:59]

Ministerstwo Obrony Narodowej publikuje wideo, na którym widać chłopca, który rzuca kamieniem w stronę funkcjonariuszy.

"Migranci wykorzystują do ataków dzieci"

MON opublikował również, kolejne nagrania z odpartego dziś ataku migrantów na przejściu w Kuźnicy. Atakującymi byli przede wszystkim młodzi, agresywni mężczyźni.

 

[AKTUZALICJA 12:50] 

Sytuacja została opanowana. Atak migrantów został unicestwiony. 

 

[AKTUALIZACJA 12:47]

Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, dzisiejszy atak przebiegł pod ścisłą kontrolą białoruskich służb. Żołnierze mieli wyposażać migrantów w granaty hukowe, którymi obrzucone zostały polskie służby.

 

 

[AKTUALIZACJA 11:45]

W wyniku agresywnych ataków ucierpiał jeden z policjantów. Jak podaje Polska Policja, został "dość poważnie ranny".

 

 

 

[AKTUALIZACJA 11:19]

Znajdujący się po stronie białoruskiej migranci próbują niszczyć zabezpieczenia graniczne - informuje MSWiA. 

 

 

 

[AKTUALIZACJA 11:11] 

MSWiA poinformowało o ataku na policjantów. Wobec agresywnych migrantów zostały użyte armatki wodne. 

 

 

[AKTUALIZACJA 9:39]

Ten nowy film pokazuje niektórych migrantów opuszczających obóz w punkcie kontrolnym w Bruzgi. Jeden z nich powiedział, że wraca do Iraku. Rząd iracki ogłosił, że migranci zostaną ewakuowani do Iraku. Wcześniej uzbrojeni białoruscy pogranicznicy pchali migrantów na granicę - napisała w mediach społecznościowych Hanna Liubakova

 

Podsumowania dnia wczorajszego dokonali również policjanci, którzy wczoraj policjanci podczas kontroli drogowych zatrzymali 5 osób, w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani to dwaj obywatele Polski, dwaj obywatele Ukrainy i obywatel Tadżykistanu. Kurierzy chcieli przewieźć 10 osób nielegalnie przebywające w Polsce.

Do tej pory funkcjonariusze zatrzymali 279 kurierów, którzy chcieli przewieźć 1147 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę.

[AKTUALIZACJA 9:00]

Maciej Wąsik wiceminister MSWiA poinformował, że Iran będzie wysyłał ba Białoruś po migrantów.

 

-----------------

Przypomnijmy, że w nocy na granicy polsko - białoruskiej dochodziło do dramatycznych scen w wykonaniu służb Białorusi. 

Materiał dla osób 18+

[ZT]18488[/ZT]

W nocy służby białoruskie niszczyły ogrodzenie by umożliwić przekroczenie granicy migrantom.

Wczoraj na granicy doszło również do incydentu z kilkusetosobową grupą migrantów, która bezskutecznie próbowała sforsować granicę w rejonie Starzyny. W stronę policjantów, strażników granicznych i żołnierzy poleciały kamienie. Jeden z nich uszkodził kask ochraniający głowę policjanta. Atak został odparty. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%