Zamknij

Minionej doby dwie siłowe próby forsowania polsko-białoruskiej granicy

08:55, 19.11.2021 | .
Skomentuj Straż Graniczna
REKLAMA

Wczoraj (18.11.2021 r.) na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych i Mielniku doszło do siłowych prób sforsowania polsko – białoruskiej granicy. Jedna z grup liczyła około 500 osób.

Na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych grupa około 500 osób próbowała siłowo przekroczyć granicę państwa wbrew przepisom.

Grupa była bardzo agresywna, w kierunku żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej zaczęto rzucać kamienie oraz gałęzie. Osoby z tłumu użyły również gazu łzawiącego w kierunku polskich służb.

Funkcjonariusze białoruscy świecili laserem koloru zielonego. Na zabezpieczenie graniczne została rzucona kładka, którą żołnierzom udało się usunąć z ogrodzenia. 

Dzięki szybkim i skutecznym działaniom funkcjonariuszy Straży Granicznej, żołnierzy i Policji odparto atak na polską granicę. W trakcie zdarzenia czterech żołnierzy zostało poszkodowanych.

Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku kolejna grupa około 50 osób dokonała siłowego sforsowania granicy. Cudzoziemcy również zachowywali się agresywnie, rzucali kamieniami w stronę żołnierzy.

Osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy państwa.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%