Zamknij

Nielegalni migranci w Piątnicy. Zatrzymani nie przyznają się do winy

09:48, 02.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

[FOTORELACJA]1103[/FOTORELACJA]

Obywatele Uzbekistanu, którzy zostali zatrzymani na stacji paliw w Piątnicy nie przyznają się do zarzucanych im czynów - podaje Prokuratura Rejonowa w Łomży.

Przypomnijmy, 22 listopada na stacji paliw w Piątnicy doszło do widowiskowego zatrzymania nielegalnych migrantów. 

Mundurowi na stacji paliw w Piątnicy zatrzymali do kontroli drogowej dwie skody na mazowieckich tablicach rejestracyjnych.

Za kierownicą aut siedzieli 35-letni i 21-letni obywatele Uzbekistanu.

W trakcie kontroli okazało się, że ich pasażerami są obywatele Iraku, którzy nielegalnie przebywali na terytorium Polski.

Jednego z ośmiu Irakijczyków policjanci znaleźli zamkniętego w bagażniku osobówki.

[ZT]18571[/ZT]

Prokuratura Rejonowa w Łomży wszczęła postępowanie wobec obywateli Uzbekistanu, którzy kierowali pojazdami. 

Prokuratura Rejonowa w  Łomży nadzoruje postępowanie, w toku którego dwóm obywatelom Uzbekistanu postawiono zarzuty działania w zamiarze, aby inne nieustalone osoby popełniły przestępstwo organizowania wbrew przepisom przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej, pomogli w popełnieniu tego przestępstwa w ten sposób, że dostarczyli środek przewozu pozwalający na przewiezienie 4 obywateli Iraku z okolic granicy Rzeczypospolitej Polskiej w głąb terytorium kraju lub na teren Unii Europejskiej poprzez przyjechanie jako kierowca z okolic granicy państwowej, odebranie w/w obywateli Iraku, którzy przekroczyli w bliżej nieustalonym miejscu granicę Republiki Białorusi z Rzecząpospolitą Polską wbrew przepisom, a następnie przewozili ich w głąb kraju, tj. o czyn z art. 18 § 3 k.k. w zw. z art. 264 § 3 k.k. - czytamy w oświadczeniu.

Podejrzani zostali zatrzymani dnia 22 listopada 2021 roku w Piątnicy, nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.     

Sąd Rejonowy w Łomży uwzględnił wnioski Prokuratora Rejonowego w Łomży i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%