Zamknij
REKLAMA

Stracił 4 tysiące! 41-latek padł ofiarą oszustów!

11:21, 26.01.2022 | źródło: KPP Kolno
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkaniec powiatu kolneńskiego padł ofiarą oszustw, do których doszło podczas sprzedaży CB radia i klamki od pojazdu ciężarowego na jednym z portali aukcyjnych.

Jak podaje KPP Kolno, w poniedziałek, do kolneńskich policjantów zgłosił się mężczyzna, który został oszukany podczas sprzedaży CB radia i klamki od pojazdu ciężarowego na jednym z portali aukcyjnych.

Z relacji 41-latka wynikało, że po zamieszczeniu ogłoszeń skontaktowali się z nim poprzez popularny komunikator potencjalni klienci. Po upływie kilku minut mężczyzna za pomocą komunikatora otrzymał od kupujących linki. Po kliknięciu w linki dotyczące dwóch transakcji, otworzyły się strony łudząco przypominające stronę banku, w którym posiada konto.

Następnie, aby  zalogować się, mężczyzna wpisał tam swój login i hasło do bankowości elektronicznej, a także numer pesel. Kupujący uprzednio poinformowali 41-latka, że w ten sposób będzie mógł odebrać pieniądze za sprzedawane przedmioty.

Po zalogowaniu się na stronach podanych w linkach, mężczyzna odebrał połączenia głosowe, gdzie automat podawał dalsze instrukcje dotyczące odbioru pieniędzy. Pod koniec rozmów usłyszał komunikaty, że za chwilę otrzyma połączenia z banku, podczas których zostaną mu przekazane trzycyfrowe kody.

Postępując zgodnie z instrukcjami, wpisał powyższe kody w odpowiednich polach na stronach podanych w linkach. Po zakończeniu transakcji, aby sprawdzić czy przebiegły one pomyślnie, zalogował się na swoim telefonie poprzez aplikację mobilną do bankowości elektronicznej. Okazało się że zamiast wpłaty za wystawione do sprzedaży przedmioty, z jego karty debetowej zostały wypłacone pieniądze w kwocie 4 tysięcy złotych.

41-latek poinformował policjantów, że w sprawie wystawionych przez niego do sprzedaży przedmiotów skontaktowała się z nim jeszcze jedna osoba.

Potencjalny klient również przesłał za pośrednictwem komunikatora link, w który mężczyzna na szczęście już nie kliknął.

 

(źródło: KPP Kolno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%