Zamknij
REKLAMA

Był tak pijany, że nie mógł wyłączyć silnika

12:23, 11.05.2022 | źródło: KMP Łomża
Skomentuj fot. KMP Łomża
REKLAMA

Tylko wczoraj łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich wyjechał naprzeciw mundurowym, kiedy jechali do niego na interwencję.

Tylko wczoraj łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców.

Jako pierwszy w ręce mundurowych z Posterunku Policji w Wiźnie wpadł 44-latek. Funkcjonariusze patrolując Bronowo zauważyli subaru, którego kierowca jechał całą szerokością drogi.

W trakcie rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Nie było to jedyne przewinienie mieszkańca gminy Piątnica. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że posiada on zakaz kierowania pojazdami obowiązujący do 2024 roku za to samo przestępstwo.

Drugi z nietrzeźwych kierowców wpadł 5 minut później. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Wizna kobieta nie wytrzymuje z nietrzeźwym mężem, który nie przestaje mówić.

W trakcie dojazdu na interwencję funkcjonariusze z patrolówki zauważyli opla, którego kierowca jechał od jednej krawędzi jezdni do drugiej.

Zatrzymali samochód do kontroli. Siedzący za kierownicą mężczyzna był tak nietrzeźwy, że nie był w stanie wyłączyć silnika auta.

Opel zaczął się staczać do rowu, ale dzięki szybkiej reakcji policjantów, którzy zaciągnęli hamulec ręczny i wyjęli kluczyki ze stacyjki udało się tego uniknąć. Badanie alkomatem wykazało, że 59-latek miał 2,7 promila alkoholu w organizmie.

Chwilę później okazało się, że jest to ten sam mężczyzna, do którego jechali na interwencję. Mieszkaniec gminy Wizna stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu.

Teraz kierowcy odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.          

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a za złamanie zakazu sądowego do lat 5.

(źródło: KMP Łomża )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

kierowcakierowca

0 0

powinni dostać 10 lat kamieniołomów 16:39, 11.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%