Zamknij
REKLAMA

Kwitnie Barszcz Sosnowskiego ! Jest bardzo niebezpieczny! [FOTO]

06:15, 28.06.2021 | .
Skomentuj Nadleśnictwo Tomaszów, Lasy Państwowe
REKLAMA

Barszcz Sosnowskiego znów pojawił się w wielu rejonach Polski. Lekarze przestrzegają: nie należy nawet przebywać w otoczeniu rośliny! Roślina wchodzi w okres kwitnięcia i jest jedną z najbardziej niebezpiecznych roślin spotykanych w naszym kraju.

Jak informują Lasy Państwowe Roślina zawiera 𝗳𝘂𝗿𝗮𝗻𝗼𝗸𝘂𝗺𝗮𝗿𝘆𝗻𝘆, związki chemiczne stanowiące zagrożenie dla zdrowia ludzi. Owe związki w kontakcie ze skórą, w obecności światła słonecznego powodują 𝘀𝗶𝗹𝗻𝗲 𝗼𝗽𝗮𝗿𝘇𝗲𝗻𝗶𝗮. Oparzenia mogą być rozległe, szczególnie że pierwsze ich objawy mogą pojawić się nawet na kilka godzin po kontakcie z rośliną

𝗥𝗢𝗭𝗣𝗢𝗭𝗡𝗔𝗡𝗜𝗘 𝗕𝗔𝗥𝗦𝗭𝗖𝗭𝗨 jest bardzo proste. W przeciwieństwie do na przykład pospolitego w Polsce barszczu zwyczajnego, barszcz Sosnowskiego 𝗷𝗲𝘀𝘁 𝗼𝗴𝗿𝗼𝗺𝗻𝘆. Roślina może mieć nawet 𝗰𝘇𝘁𝗲𝗿𝘆 𝗺𝗲𝘁𝗿𝘆 wysokości.

Jej pierzastodzielne liście osiągają długość nawet 𝟮𝟬𝟬 𝗰𝗺, a kwiatostan stanowi olbrzymi baldach o średnicy do 𝟬,𝟱 𝗺𝗲𝘁𝗿𝗮. Te ogromne rozmiary sprawiają, że trudno pomylić barszcz Sosnowskiego z jakąkolwiek rośliną naszej flory.

Dlatego: 

  • Uważaj na niego, gdy wybierasz się na spacer.
  • Zwróć uwagę na to, gdzie bawią się Twoje dzieci.
  • Naprawdę niewiele może Cię dzielić od nieszczęścia.
  • Zachowaj czujność.

Gdzie istnieje prawdopodobieństwo spotkania barszczu? Mapę stanowisk możecie zobaczyć na stronie: http://mapa.barszcz.edu.pl/

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%