Zamknij

Zła wiadomość dla Frankowiczów – kurs franka wzrośnie!

00.00, 29.05.2022 artykuł sponsorowany

Po ogromnej fali podwyżek dotyczących kredytów złotówkowych oraz dyskusji wokół trudnej sytuacji tychże kredytobiorców w związku z inflacją, która dotknęła ich podwójnie – przyszedł czas na Frankowiczów. Mimo tego, iż dyskusje na temat trudnej sytuacji Frankowiczów oscylowały wokół inflacji, jako takiej w połączeniu z podwyżkami towarów i usług, to niestety i w tym przypadku możemy zacząć martwić się o bezpośredni wpływ inflacji na wzrost rat kredytu. Według zapowiedzi Szwajcarskiego Banku Narodowego, wzrastająca inflacja będzie wiązała się z zaostrzeniem polityki monetarnej.

Frankowicze powinni się przygotować na wzrost kursu franka

Jak wiadomo, gdy inflacja dochodzi do głosu, rządzący starają się zwalczać jej przykre skutki w różnorodny sposób, niestety – zawsze wiąże się to z podwyżkami. Szwajcaria jednakże jest jednym z niewielu banków centralnych na całym świecie, w którym stopy procentowe nie odnotowują aż tak wysokich wahań, bowiem stopy procentowe utrzymują się poniżej zera i choć dynamika inflacji w tym kraju osiągnęła zaledwie 2,5 proc., co dla wielu zdawałoby się niczym w porównaniu z poziomem inflacji w Polsce, to zapowiedzi dla Frankowiczów nie są już jednak pozytywne. Jak zapowiada Andrea Maechler zasiadający w zarządzie (SNB), jeśli inflacja nie utrzyma się na poziomie od 0 do 2 proc., dojdzie do sytuacji, której Frankowicze do tej pory się nie obawiali – ujemne stopy procentowe zostaną podniesione. Frankowicze zapewne obawiali się uderzenia w swoje portfele w związku ze żniwem, jakie zbiera inflacja w Polsce, jak się jednak okazuje – będą zmuszeni odpierać atak na swoje portfele podwójnie.

Frankowicze zapłacą za inflację podwójnie

Frank szwajcarski ostatnimi czasy umacnia swoją wartość na arenie walut światowych, a jego atrakcyjność wzrośnie zapewne, co zapowiada również widmo zdecydowanie wyższego kursu franka, niż dotychczasowy, a prognozy specjalistów nie dają nadziei na poprawę sytuacji. Zapowiedź podwyżek dotyczących stóp procentowych również wpłynie na wysokość kursu franka, a co za tym idzie – na znaczące podwyżki rat kredytowych polskich Frankowiczów. Prognozy pokazują, iż spodziewana skala podwyżek w Szwajcarii może osiągnąć nawet 75 punktów bazowych, a rozpocząć się ma od września bieżącego roku, aż do marca roku 2023. Zapowiedzi Szwajcarskiego Banku Narodowego, zdają się nie być jedynie mrzonkami, bowiem – tuż po ogłoszeniu tej informacji odnotowaliśmy znaczne umocnienie się kursu franka na rynku walutowym, bowiem już tego samego dnia frank poszedł w górę o 1,2 proc., a następnego zaś o 5 proc., wynosząc tym samym prawie 4, 5 złotego. Aktualnie kurs franka utrzymuje się na poziomie 4, 48 zł, ale prorocze zapowiedzi odnośnie wysokości jego kursu zdają się przygotowywać powoli Frankowiczów na najgorsze.

Frankowicze z niską szansą na wsparcie rządu

W sytuacji, gdy raty kredytów frankowych osiągną ponownie rekordowy wynik – Frankowicze nie mogą liczyć na wsparcie ze strony rządzących, ci bowiem sugestywnie zapowiedzieli, iż umowy frankowe są unieważniane i nielegalne, zatem mogą wybrać się do sądu w celu rozwiązania swoich problemów. W Łomży odnotowuje się dość duży odsetek kredytobiorców frankowych, co oznacza, że nadchodzący problem dosięgnie znaczną ilość mieszkańców, którzy już teraz borykają się z dość problematycznym zobowiązaniem finansowym. Mimo, iż nie jest to Polska centralna, to przecież ceny wzrosły właściwie w każdym sektorze, zatem jak rekomendują specjaliści z Kancelarii Frejowski CHF, mieszkańcy Łomży winni działać błyskawicznie, zanim raty zdążą wzrosnąć, inflacja podniesie się zarówno w Polsce, jak i w Szwajcarii, a sądy powszechne zostaną oblężone zarówno przez większą ilość pozwów frankowych, z uwagi na podwyżki, jak i złotówkowych, które dopiero zaleją wokandy.

Skontaktuj się z Kancelarią Frejowski CHF, dowiedz się więcej na temat szybkich działań, wstrzymania płatności rat i unieważnienia umowy kredytowej z bankiem.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%