Zamknij

Pompy ciepła typu powietrze- powietrze

00.00, 11.09.2022 artykuł sponsorowany
promaster.pl

Planujesz budowę domu i stoisz przed wyborem typu ogrzewania? Być może już jesteś posiadaczem tradycyjnego kotła gazowego lub węglowego i wiesz jak znaczny wzrost kosztów ogrzewania budynków spowodowały ostatnie podwyżki cen gazu i węgla. Przyczyniło się to do jeszcze większego zainteresowania innowacyjnymi rozwiązaniami, jakimi są powietrzne pompy ciepła wykorzystujące OZE, czyli odnawialne źródła energii. To ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych kotłów, która ogranicza nie tylko wydatki, ale także emisję szkodliwych dla środowiska naturalnego spalin i zanieczyszczeń.

Na czym polega to rozwiązanie?

Pod wpływem różnicy temperatur czynnik chłodniczy krążący w obiegu pompy ciepła, przy udziale energii elektrycznej zmienia swój stan skupienia. Ten proces umożliwia pobieranie energii cieplnej zmagazynowanej w powietrzu oraz przekazanie jej do obiegu grzewczego domu.

Wyróżnia się następujące systemy:

 • monoblok - kompaktowy moduł usytuowany na zewnątrz budynku
 • split - oddzielne moduły wewnątrz i na zewnątrz budynku, połączone rurami chłodniczymi.

Możliwe jest także optymalne połączenie funkcjonalności instalacji wentylacyjnej oraz klimatyzacyjnej z możliwościami, jakie dają pompy ciepła, zaufaj wiedzy i doświadczeniu profesjonalistów. Oferta hurtowni Promaster obejmuje duży wybór wysokiej klasy pomp ciepła pracujących w szerokim zakresie temperatur, wydajnych i energooszczędnych. Wyróżnia ich także dobra znajomość rynku branży klimatyzacyjnej i wentylacyjnej wynikająca z prowadzonej przez lata sprzedaży urządzeń zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. W zależności od kubatury budynku i jakości izolacji termicznej, fachowcy pomogą dobrać funkcjonalne urządzenie o odpowiedniej mocy grzewczej.

Osiągalna alternatywa ogrzewania budynku powietrzną pompą ciepła

Oprócz komfortu użytkowania na korzyść pomp ciepła wykorzystujących powietrze jako dolne źródło wpływają:

 • mniejsze wymagania techniczne względem usytuowania budynku
 • niższy koszt instalacji np. w stosunku do pomp gruntowych
 • możliwość podwójnego zastosowania do ogrzewania zimą i chłodzenia pomieszczeń latem
 • ekologiczność rozwiązania
 • niewielkie zużycie energii elektrycznej
 • mała przestrzeń potrzebna do instalacji jednostki zewnętrznej
 • atrakcyjny design jednostek wewnętrznych
 • eliminacja konieczności posiadania kotłowni, składu opału czy przyłącza gazu
 • prosta obsługa, cicha praca i bezpieczeństwo.

W mediach pojawiają się liczne spoty reklamowe mające związek z dofinansowaniami dla osób wybierających pompy ciepła jako oszczędne i ekologiczne źródła ciepła. Producenci zaś chętnie inwestują w profesjonalną fotografię dla firm oraz filmy korporacyjne jako formę reklamy, dzięki której potencjalni Klienci mogą w kilka chwil poznać zalety poszczególnych rozwiązań.

Wygodna eksploatacja powietrznej pompy ciepła

Wybór pompy ciepła jako źródła ogrzewania to nie tylko oszczędność i ekologia, ale także więcej czasu dla siebie, nie musisz np. ciągle rozpalać w piecu. Zamiast organizować dostawy opału czy budować miejsce do jego składowania, wybierz narożnik w kształcie u, na którym możesz wygodnie usiąść i odpocząć. Przy prawidłowym serwisowaniu pompy ciepła, zyskujesz wieloletnią i bezobsługową eksploatację urządzenia. Nie musisz martwić się, że nie poradzisz sobie z obsługą urządzenia, sterowanie jest zautomatyzowane i intuicyjne.

Koszt zakupu oraz instalacji takiego rozwiązania może zwrócić się już po kilku latach eksploatacji. Urządzenia cechuje duża trwałość, a w dłuższej perspektywie dodatkowe oszczędności w użytkowaniu pompy ciepła, przyniesie wykorzystanie do jej zasilania części mocy z instalacji fotowoltaicznej.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%