Zamknij

Wolumetria twarzy – kwas, nici czy Hifu?

art. sponsorowany + 12:30, 07.12.2023 Aktualizacja: 12:31, 07.12.2023

Wolumetria twarzy to zabieg cieszący się coraz większą popularnością wśród kobiet zainteresowanych niechirurgicznym liftingiem twarzy. Specjaliści medycyny estetycznej najczęściej wykorzystują w tym celu kwas hialuronowy, nici oraz ultradźwięki. Nasz ekspert z Kliniki Neonia w Krakowie wyjaśnia, na którą metodę najlepiej się zdecydować i jakich efektów można oczekiwać.  

- Na czym polega zabieg wolumetrii twarzy? 

Wolumetria twarzy to zabieg modelowania i liftingu twarzy wykonywany przez specjalistów medycyny estetycznej. Wyróżnia się tym, że jest indywidualnie dostosowany do potrzeb konkretnej klientki – zarówno jeśli chodzi o oczekiwane efekty, obszary zabiegowe, jak i stosowane metody. Daje to ogromne możliwości i pozwala pozbyć się zmian wynikających z procesów starzenia skóry, jak również innych niedoskonałości, które przeszkadzają klientce. Za pomocą wolumetrii jesteśmy w stanie powiększać i unosić policzki, unosić opadające brwi i kąty oka, korygować linię żuchwy, powiększać usta i wyrównywać ich asymetrię, wypełniać bruzdy i zmarszczki, poprawiać wygląd nosa, a także wypełniać różnego rodzaju ubytki w skórze. Poza tym wolumetria w widoczny sposób poprawia jędrność i napięcie skóry. W efekcie twarz sprawia wrażenie wyraźnie młodszej i bardziej witalnej.  

- Jakie metody stosuje się w zabiegach wolumetrii? 

W wolumetrii stosujemy przede wszystkim iniekcje kwasu hialuronowego, lifting z użyciem nici https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/nici-liftingujace-pdo/ oraz Hifu. Są to metody odznaczające się bardzo małą inwazyjnością, co jest niewątpliwą przewagą wolumetrii względem liftingu chirurgicznego. Nie wymagają też szczególnej rekonwalescencji i w zasadzie od razu można powrócić do normalnej aktywności rodzinnej czy zawodowej, oczywiście z uwzględnieniem zaleceń przekazanych przez specjalistę. Kwas hialuronowy to preparat doskonale znany i ceniony. Ma zdolności wypełniające i nawilżające, ponieważ po wprowadzeniu w głąb skóry powoduje związanie znajdującej się tam wody. Dzięki temu efekty są widoczne niemal natychmiast. Z kolei nici po śródskórnym wprowadzeniu tworzą pewnego rodzaju stelaż dla tkanek, co przynosi szybki efekt liftingujący. Nici wykorzystywane w wolumetrii są dodatkowo powlekane substancjami zwiększającymi syntezę kolagenu takimi jak hydroksyapatyt wapnia https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/hydroksyapatyt-wapnia/ czy polidioksanon. Trzecia z wymienionych metod to Hifu, czyli zogniskowane ultradźwięki. Jest to obecnie przebój w medycynie estetycznej, ponieważ wywiera działanie liftingujące i stymulujące przebudowę skóry bez naruszania ciągłości tkanek i to już w trakcie jednego zabiegu.  

- W takim razie która z metod – kwas hialuronowy, nici liftingujące czy Hifu – jest najlepsza? 

Wszystkie metody, o których wspomnieliśmy, mają bardzo dobrą skuteczność w liftingu i odmładzaniu twarzy. Wybór tej konkretnej zależy w głównej mierze od problemu, z którym zgłasza się klientka i efektu, jaki chcemy osiągnąć. Na przykład powiększanie i modelowanie policzków to zadanie, z którym najlepiej poradzi sobie kwas hialuronowy, ponieważ zależy nam przede wszystkim na efekcie wypełnienia i uniesienia. Podobnie wygląda to w przypadku liftingu ust, usuwania garbika na nosie, unoszenia koniuszka nosa, modelowania kształtu brody oraz wypełniania ubytków w tkance podskórnej. Nici liftingujące bardzo dobrze sprawdzają się tam, gdzie jest konieczność napięcia i uniesienia skóry, a więc u klientek z „chomikami” na policzkach, opadającymi kątami oka i brwiami, opadającymi kątami ust oraz przy rozmytych konturach twarzy. Hifu https://neonia.com.pl/laseroterapia/hifu/ z kolei przynosi głównie efekt ujędrniający, więc jest dobrym pomysłem, jeśli klientce zależy na spłyceniu bruzd nosowo-wargowych i zmarszczek, poprawie elastyczności skóry oraz likwidacji podwójnego podbródka.  

- Jak długo utrzymują się efekty wolumetrii? 

Wolumetria to zabieg przynoszący trwałe, wielomiesięczne efekty już po jednokrotnym powtórzeniu. W przypadku kwasu hialuronowego jest to na ogół 12-18 miesięcy, po upływie których rezultaty ulegają zmniejszeniu ze względu na aktywność enzymu hialuronidazy. Efekty wolumetrii z użyciem nici liftingujących również są widoczne do około 2 lat od zabiegu, ponieważ dochodzi do ich stopniowego wchłaniania w skórze. Korzystny wpływ Hifu na skórę utrzymuje się przeciętnie od 12 do 24 miesięcy. Ponieważ są to metody o bardzo dobrym profilu bezpieczeństwa, bez obaw można powtórzyć zabieg, aby znów cieszyć się z młodego wyglądu. 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%