Jedna wizyta u lekarza może uratować życie – taka idea przyświeca Fundacji L, która po raz kolejny zaprasza firmy do włączenia się w akcję WEŹ WOLNE OD RAKA. Inicjatywa ma na celu zachęcenie pracodawców do udzielania pracownikom dodatkowego dnia płatnego urlopu, przeznaczonego na wykonanie badań profilaktycznych, a jej celem jest przede wszystkim ratowanie zdrowia.
Wyzwanie zdrowotne w Polsce
W Polsce każdego roku wykrywa się około 18-19 tysięcy nowych przypadków raka piersi, a dla co trzeciej pacjentki diagnoza ta oznacza wyrok śmierci. Niestety, liczba zachorowań na raka piersi rośnie, nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach, takich jak Stany Zjednoczone czy kraje Europy Zachodniej. Przed naszym krajem stoi ogromne wyzwanie – zadbanie o odpowiednio wczesne wykrycie choroby i zmniejszenie liczby kobiet, które nie zdążą jej pokonać.
Rak to nie wyrok
Częstym problemem jest długie oczekiwanie na wizytę u lekarza oraz zaporowe koszty prywatnych badań, które sprawiają, że wiele kobiet odwleka decyzję o wykonaniu mammografii. W efekcie jedynie 53% kobiet w Polsce regularnie wykonuje badania kontrolne. Pandemia COVID-19 pogorszyła tę sytuację, ponieważ aż 25% pacjentek odroczyło wizyty, a 13% w ogóle ich nie umówiło. Co jednak szczególnie istotne, wykrycie raka piersi we wczesnym stadium daje nawet 100% szans na całkowite wyleczenie.
Nowoczesny benefit pracowniczy
Zapewnienie pracownikom dodatkowego dnia na zadbanie o zdrowie to doskonały przykład nowoczesnego benefitu pracowniczego, który sprawdza się także w dobie pracy zdalnej.
Pracownik potrzebuje jedynie biletu od pracodawcy. Resztę organizuje samodzielnie, wybierając dogodny termin badania, bez dodatkowych kosztów. Co ważne, pracodawca nie musi dbać o obecność pracowników w biurze, co obecnie może być trudne i niewskazane, szczególnie w związku z obowiązującymi obostrzeniami .
Jak dołączyć do akcji?
Aby wziąć udział w kampanii, wystarczy odwiedzić stronę https://wezwolneodraka.pl/, zarejestrować firmę i odebrać bilety na badania. Należy je następnie wydrukować w odpowiedniej liczbie, zgodnie z liczbą zatrudnionych kobiet. Po wykonaniu badania, pracownicy oddają podstemplowane bilety, a w zamian otrzymują dodatkowy dzień płatnego urlopu.
Jeden dzień, osiem godzin – a pomoc, jaką niesie ta inicjatywa, jest bezcenna.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zlomzy.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz