Zamknij

Ubezpieczenie komunikacyjne - czym jest i jak wybrać?

10:35, 16.09.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:35, 16.09.2021

Każdy kierowca powinien ubezpieczyć swój pojazd na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń losowych, kradzieży auta czy nieszczęśliwego wypadku. Do tego służy właśnie ubezpieczenie komunikacyjne. Przekonaj się, co wchodzi w jego skład i na co zwracać uwagę, aby wybrać najlepszą ofertę.

Czym jest ubezpieczenie komunikacyjne?

Ubezpieczenie komunikacyjne wchodzi w skład ubezpieczeń majątkowych działu II. Można podzielić je na kilka podrodzajów: 

- ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – znane powszechnie jako OC,

- ubezpieczenie Autocasco – AC,

- ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – NNW,

- Assistance.

Ich zadaniem jest skuteczna ochrona przed wszelkimi konsekwencjami finansowymi, do których doszło w wyniku kolizji, zdarzeń losowych, kradzieży auta czy jego awarii.

Ubezpieczenia komunikacyjne dzielą się jeszcze na:

- dobrowolne – zaliczamy do nich ubezpieczenie AC, NNW oraz Assistance,

- obowiązkowe – wśród których znajduje się ubezpieczenie OC.

Warto zdawać sobie sprawę także z tego, że osoby, które podróżują swoim samochodem za granicą, mają obowiązek wykupienia także Zielonej Karty – wyjeżdżając m.in. do Rosji, na Ukrainę czy do Turcji. Jeśli Twój samochód został zarejestrowany poza Europejskim Obszarem Gospodarczym (EOG) i Szwajcarią, to konieczne staje się wykupienie ubezpieczenia granicznego.

Na co zwracać uwagę, wybierając ubezpieczenie komunikacyjne?

Podczas wybierania konkretnego rodzaju ubezpieczenia komunikacyjnego zazwyczaj w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na cenę polisy. Szukając najtańszej oferty, koniecznie skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń Voleto

Przez to, że OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem, to z góry ustalony został zakres ochrony pojazdów. Dlatego w takim przypadku zdecydowanie warto szukać jak najtańszych ofert. Jednak sprawa staje się trudniejsza, kiedy zdecydujesz się wybrać ubezpieczenie AC czy NNW. Wtedy ważne jest skrupulatne sprawdzenie zakresu ubezpieczenia, porównanie cen, przeanalizowanie wysokości ubezpieczenia czy nawet sposobu, w jaki zostanie naprawiona potencjalna szkoda. 

Coraz większą popularnością staje się wybieranie dobrowolnego ubezpieczenia Assistance, które zapewnia sprawną pomoc serwisową czy nawet medyczną w razie kolizji, wypadku czy awarii pojazdu. Szczegółowa analiza umowy staje się kluczowa, a często warto jeszcze dodatkowo skontaktować się osobiście z towarzystwem ubezpieczeniowym, aby wynegocjować jeszcze korzystniejsze warunki.

Pamiętaj też, że często podpisując umowę przez Internet, możesz skorzystać z wielu zniżek na ubezpieczenie komunikacyjne.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%