Zamknij

Powody, dla których młodzi płacą więcej za OC

14.32, 22.09.2021 materiały partnera

Powody, dla których młodzi płacą więcej za OC to przede wszystkim brak wypracowanych zniżek i brak doświadczenia w prowadzeniu pojazdu. To od zawsze były czynniki, które dla towarzystwa ubezpieczeniowego wiążą się z ryzykiem, a to zawyża cenę. Co w takim wypadku należy zrobić?

Młodzi właściciele aut z zasady są w dużo trudniejszej sytuacji niż bardziej wytrawni kierowcy od wielu lat poruszający się po polskich drogach i kupujący ubezpieczenie OC. Zastanówmy się najpierw, kim jest, tak naprawdę, młody kierowca. Generalnie, możemy założyć, że młody kierowca musi posiadać 18 lat, ale kiedy bycie młodym kierowcą się kończy? To wszystko zależy od indywidualnej oceny ubezpieczyciela. Co do zasady możemy przyjąć, że maksymalnie ubezpieczyciele wskazują, że za młodego kierowcę można uważać osobę, która nie ukończyła 30 lat.

Ubezpieczenie OC dla młodych

Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne w Polsce jest podstawą. Jego wykupienie jest konieczne, w momencie gdy stajesz się właścicielem samochodu. Warto wiedzieć, że zakres ochrony OC w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym jest taki sam, a więc usługi, która oferuje ubezpieczyciel w ramach obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego nie będą się różnić. Różnica w cenie może być spowodowana przywiązywaniem różnej wagi do czynników, które brane są pod uwagę przy ubezpieczeniu kierowcy.

Niewątpliwie brak doświadczenia w prowadzeniu samochodu jest bardzo istotnym czynnikiem, ponieważ wiąże się z większym ryzykiem wypadku lub kolizji. To właśnie najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego w pojazdach mechanicznych stanowią najliczniejszą grupę powodującą niebezpieczne sytuacje drogowa. Z racji wyżej wymienionego braku doświadczenia kierowcy tacy tracą również na tym, że nie uzyskują zniżek za lata bezszkodowej jazdy. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę? Gdy młody kierowca decyduje się na zakup samochodu, powinien zwrócić baczną uwagę na markę oraz rocznik, a także pojemność silnika. Auta, których pojemność silnika jest duża, mają większy potencjał do rozwijania wysokiej prędkości, a co za tym idzie, mogą tworzyć większe zagrożenie na drodze.

Należy również zastanowić się nad tym, gdzie rejestrujemy nasz pojazd, ponieważ auto zarejestrowane w dużych miastach, o intensywnym natężeniu ruchu, zazwyczaj ma wyższą składkę niż te, które wykorzystywane jest w mniejszych miejscowościach, miasteczkach czy też na wsiach. Młodzi kierowcy często decydują się na posiadanie samochodu z osobą, która ma większe doświadczenie i dzięki niej wysokość składki za roczną ochronę obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym jest niższa. Tu jednak należy pamiętać, w sytuacji gdy dojdzie do wypadku lub kolizji drogowej wypracowane zniżki przez lata bezszkodowej jazdy osoby z większym doświadczeniem zostaną zniwelowane i kolejne OC będzie o wiele droższe dla obu osób. Jednym ze sposobów na oszczędzanie na składce OC jest korzystanie z kalkulatora online. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/.

Kalkulator OC Beesafe - dwie informacje i znasz już cenę!

Wystarczy, że podasz dwie informacje, to jest: numer rejestracyjny Twojego samochodu oraz swoją datę urodzenia. Resztą zajmie się już sam kalkulator OC. Już po krótkiej chwili otrzymasz wycenę składki OC na kolejne 12 miesięcy ochrony polisą. Czas pożegnać wielostronicowe formularze ze szczegółowymi danymi. Z prostym kalkulatorem Beesafe możesz kupić obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne przez internet. W ramach tej usługi online możesz również dokupić dodatkowe nieobowiązkowe ubezpieczenia, dzięki którym towarzystwo ubezpieczeniowe zadba o przegląd i naprawę samochodu. Dodatkowo na klientów czekają atrakcyjne bonusy za zakup OC.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%