Zamknij

Event online - akademia improwizacji kabaretowej

12:13, 05.10.2021 | materiały partnera

Oferta eventów online rozszerza się w błyskawicznym tempie, choć jeszcze rok temu był to jedynie skromny dodatek do całego repertuaru, jakim szczyciły się agencje eventowe. Obecnie jest to wiodąca część „eventowego menu” i bardzo ważna część tego biznesu. Firmy prześcigają się w pomysłach, a ich kreatywność zaskakuje momentami pewnie nawet ich samych. Jednym z najpopularniejszych obecnie trendów jest na przykład improwizacja. Nie wymaga ona specjalnego przygotowania a potrafi dostarczyć wiele dobrego humoru i kilku godzin świetniej zabawy. Jak w praktyce wygląda improwizacja kabaretowa online? Czy takie warsztaty mają rację bytu w trybie zdalnym? O czym warto pamiętać?

Kabaret to zabawa dla każdego

„Zrób kabaret, po prostu zrób kabaret” jak śpiewała niegdyś legendarna grupa POTEM. Rzeczywiście jest to rozrywka od wszystkich dla wszystkich a przy okazji pozwala przełamać bariery i nauczyć działania pod presją czasu. Nie oznacza to oczywiście, że akademia improwizacji kabaretowej w ramach eventu będzie powodować zdenerwowanie. Wręcz przeciwnie – wymyślanie śmiesznych scenek na poczekaniu potrafi być niesamowicie zajmujące i zabawne. Cała impreza wprowadza bardzo przyjazną atmosferę i dostarcz całą masę pozytywnych wibracji.

Jak to wygląda?

Aktorzy, czyli w tym przypadku uczestnicy kursu, otrzymują tematy scenek do wykonania i muszą odegrać je na poczekaniu bez specjalnego przygotowania czy przemyślenia dialogów. Jedynym wymogiem jest to, że odegrana scenka ma mieć charakter komediowy i w zamyśle trzeba dążyć do rozbawienia publiczności (czyli w tym przypadku innych uczestników eventu firmowego online). Inspirować można się wszystkim – od pracy przez wszelkie rekwizyty dostępne w zasięgu ręki.

W wersji online sytuacja wygląda bardzo podobnie – uczestnicy mogą być oddaleni od siebie o wiele kilometrów, ale w dalszym ciągu mogą odpowiadać na swoje teksty, naśladować pewne ruchy wymagane dla danego zadania (na przykład udawać że prowadzą samochód) i prowadzić dialogi. W wersji online może to wyjść co najmniej tak samo śmiesznie.

Pamiętajmy o stronie technicznej

Bardzo ważnym jest zwracanie uwagi na aspekty techniczne takiego przedsięwzięcia. W kabarecie bardzo ważna jest interakcja, więc wszelkie zakłócenia sieci czy awarie mogą zepsuć całą zabawę już na początku. Dlatego moderator całej zabawy, z którym będą mieć kontakt goście, musi mieć nie tylko „mocny Internet” ale także bardzo dobre nagłośnienie i oświetlenie – aby warsztaty nie sprawiały wrażenia przygotowanych amatorsko i na kolanie.

Naprawdę warto

Akademia improwizacji kabaretowej to doskonały pomysł na event – czy to firmowy, czy dla osób prywatnych. Zapewnia wiele godzin doskonałej zabawy i pozwala sprawdzić się w zupełnie innej roli, w jakiej na co dzień oglądamy naszych ulubionych artystów sceny kabaretowej. Idealny przepis na oderwanie od zwykłej codzienności i szarości tego trudnego dla świata okresu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%