Zamknij

Czym jest polisa posagowa i kiedy warto ją wykupić?

09.29, 27.09.2022 materiał partnera Aktualizacja: 09.30, 27.09.2022

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko miało zapewniony odpowiedni start w dorosłe życie. Staramy się zapewnić wszystko, co niezbędne, aby nasze pociechy wyrosły na mądre oraz niezależne osoby. Wiele z nas decyduje się zapewnić im również dodatkowe środki finansowe w przypadku przykrej sytuacji, jaką jest poważna choroba lub nawet śmierć rodzica, decydując się na wykupienie polisy posagowej.

Czym jest polisa posagowa?

Polisa posagowa to rodzaj ubezpieczenia oszczędnościowego. Jest to ubezpieczenie na życie stworzone z myślą o naszych pociechach. Zapewnia ona uzyskanie niezbędnych środków finansowych i może być wykupiona już od pierwszego dnia życia naszego dziecka. Środki wypłacane są po ukończeniu 18 lub 25 roku życia. Zobowiązanie te możemy podjąć na nie mniej niż 5 lat, a pieniądze mogą zostać wypłacone nie wcześniej niż po 18 roku życia. Bardzo kluczową zasadą, o której musimy pamiętać, jest wiek osoby, która wykupuje polisę. Maksymalny wiek danej osoby wynosi 50 lat. Celem takiej polisy jest zapewnienie dziecku bezpiecznej przyszłości poprzez zgromadzenie środków, które w przyszłości wyda na dowolny cel.

Co oferuje nam polisa posagowa?

Głównym powodem, dla którego rodzice decydują się na zakup tego rodzaju polisy jest przygotowanie zaplecza finansowego na start dla swojego dziecka. Po ukończeniu 18 roku życia nasza pociecha może przeznaczyć tę kwotę na dowolny cel. Polisa może świadczyć pomoc finansową w przypadku ciężkiej choroby, jaką jest np. zawał, utrata wzroku lub przeszczep. Ze środków możemy także skorzystać w przypadku nieoczekiwanej operacji, a nawet opłacić pobyt w szpitalu, do którego trafiliśmy w skutek nieoczekiwanego wypadku lub nawet choroby. Świadczenia są wypłacane również w momencie, kiedy potrzebujemy środków pieniężnych na rehabilitację lub leczenie. Zdarzają się różne sytuacje, na które nie mamy wpływu. Jeśli pojawi się nieprzyjemna sytuacja, na skutek której utracimy zdolność do pracy, ubezpieczenie również udostępni nam środki, które znacznie ułatwią nam działanie. Polisa posagowa ma bardzo szeroki zakres ochrony naszego zdrowia jak również jest zabezpieczeniem w przypadku różnych sytuacji.

Koszt polisy ubezpieczeniowej uzależniony jest od kilku czynników, jak min. zakres polisy, okres ubezpieczenia, stan zdrowia i wiek dziecka czy czas trwania zabezpieczenia.

Kiedy warto ją wykupić?

Na rynku ubezpieczeniowym znajdziemy bardzo wiele różnorodnych ofert, co za tym idzie, znalezienie polisy posagowej nie jest wcale takie trudne. Kiedy zatem powinniśmy zainteresować się zakupem tego rodzaju polisy? Największe grono osób podejmuje się zakupu polisy w momencie narodzin swojego dziecka, w celu zapewnienia mu odpowiedniego zabezpieczenia finansowego już na samym początku. Polisę najlepiej wykupić przed 50 rokiem życia, bo w późniejszym wieku niestety stanie się to niemożliwe. Warto zadbać o lepszy start swojego dziecka i dać mu możliwość realizacji wymarzonego celu. Zapewnij swojemu dziecku bezpieczną przyszłość i wybierz najlepszą polisę posagową, którą oferuje Paulina Bogdan, ubezpieczyciel Białostocki. Słynie z zaangażowania w każde zlecenie oraz profesjonalizmu i indywidualnego do każdego klienta doradztwa w kwestii ubezpieczeń. Paulina Bogdan to bardzo życzliwa osoba, która nie jest obojętna na obawy oraz krzywdę innego człowieka. Nie zwlekaj dłużej i już dziś udaj się do agenta ubezpieczeniowego w celu poznania oferty polisy posagowej dla Twojego dziecka.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%