Zamknij
REKLAMA

Chłodniejsze wieczory w ogrodzie? Postaw na promienniki grzewcze!

14:37, 15.04.2022 | Materiały Partnera

Relaks w ogrodzie podczas chłodniejszych dni wydawał Ci się jak dotąd raczej niemożliwy? W takim razie mamy dzisiaj dla Ciebie bardzo dobre wiadomości. Istnieje bowiem co najmniej jeden, skuteczny sposób na zaradzenie temu problemowi!

O jakim rozwiązaniu mowa? Oczywiście o niezwykle funkcjonalnych i wydajnych ogrzewaczach ogrodowych, które cieszą się coraz większą popularnością pośród osób ceniących sobie odpoczynek w otoczeniu natury na świeżym powietrzu, które nie chcą z niego rezygnować nawet podczas mniej sprzyjającej aury. Czym w ogóle są promienniki grzewcze i jak wybrać odpowiedni model, który spełni swoje zadanie i zapewni komfort? Zestaw niezbędnych informacji prosto od ekspertów z Ogrodolandii znajdziesz w poniższym artykule.  

Czym właściwie jest ogrzewacz ogrodowy?

To nic innego jak nowoczesne, przenośne urządzenie znakomicie sprawdzające się poza sezonem wiosenno-letnim, które nie tylko stanowi źródło ciepła, ale również element dekoracyjny  podkreślający swoim designem wybraną aranżację przydomowej zieleni.  

W zależności od wybranego modelu, obecnie wśród propozycji dostępnych w sklepach możemy odnaleźć zazwyczaj dwa, następujące rodzaje promienników grzewczych:

  • gazowe, do działania których, jak sama nazwa wskazuje, niezbędna jest butla z płynnym gazem (w postaci propanu bądź propan-butenu). Nowoczesne wersje ogrzewaczy gazowych mają mało wspólnego z ich pierwowzorami – obecnie tego typu modele są nie tylko o wiele bardziej bezpieczne w użytkowaniu, ale też posiadają znacznie bardziej atrakcyjne wzornictwo. Ponadto są one bardzo wydajne i z powodzeniem mogą zastąpić kominki tarasowe.
  • elektryczne – w przypadku ogrzewaczy elektrycznych butlę z gazem zastępuje się prądem, dzięki czemu uchodzą one za bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Dużą popularnością wśród tego rodzaju ogrzewaczy cieszą się zwłaszcza promienniki podczerwieni, które mogą być wykorzystywane zarówno w ogrodzie będącym częścią prywatnej posesji, jak i ogródkach restauracyjnych, kawiarniach oraz innych lokalach usługowych.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup ogrzewacza ogrodowego/tarasowego?

Ponieważ raz na zawsze rozwiązuje on problem braku dostatecznego komfortu cieplnego w okresie wczesnej wiosny oraz późnej jesieni, gdy temperatura na zewnątrz nie zachęca raczej do wypoczynku w ogrodzie. Dzięki ogrzewaczowi będziesz mógł więc podziwiać piękno otaczającej natury bez konieczności  zamartwiania się o ewentualne konsekwencje zbyt długiego przebywania na zewnątrz, które mogłoby wystawić odporność Twojego organizmu na poważną próbę. Wszystko to dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji, która w przypadku promienników podczerwieni opiera się na działaniu krótkich fal wnikających w powietrze i zatrzymujących ciepło wokół siebie, dzięki czemu są one kompletnie niezależne od działania wiatru.

Inną, ważną zaletą jest fakt, że pośród przygotowanych w sklepach propozycji odnaleźć można wiele modeli mobilnych, które nie sprawiają problemu ze zmianą ich położenia i dopasowaniem do indywidualnych preferencji. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż ogrzewacze ogrodowe są energooszczędne oraz ekologiczne, a intuicyjna obsługa stanowi dodatkowy atut. Nic więc dziwnego, że promienniki grzewcze dostępne m.in. w Ogrodowym Salonie cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Jak wybrać właściwy ogrzewacz ogrodowy? 3 cenne wskazówki

Wiesz już czym właściwie jest promiennik grzewczy, a także dlaczego warto w niego zainwestować, tak więc to już najwyższa pora przejść do kolejnej, równie istotnej kwestii, a więc tego od czego uzależnić wybór konkretnego ogrzewacza ogrodowego. W rzeczywistości znaczenie ma tutaj o wiele więcej niżeli tylko miły dla oczu, przykuwający uwagę design.

1. Sposób zasilania

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, promienniki tarasowe mogą być zasilane na dwa różne sposoby: gazem bądź energią elektryczną i tak naprawdę ciężko tu jest mówić o ”lepszym” oraz ”gorszym” rozwiązaniu, gdyż wraz z postępem technologii doszło m.in. do unowocześnienia ogrzewaczy gazowych.

Współczesne promienniki są znacznie bardziej bezpieczne niżeli ich pierwowzory – większość projektów od polskich oraz zagranicznych marek wyposażona jest w specjalne systemy zabezpieczeń, które zapobiegają ulatnianiu się gazu podczas przypadkowego przewrócenia urządzenia czy też przy zgaszeniu płomienia. Oczywiście nie jest to równoznaczne z faktem, że nie trzeba zachować uwagi przy korzystaniu z tego rodzaju udogodnienia – wprost przeciwnie, ostrożność cały czas jest tutaj jak najbardziej wskazana. Obawiasz się, że zarówno obsługa jak i dodatkowe, niezbędne środki bezpieczeństwa mogą Cię przerosnąć? Postaw na elektryczny ogrzewacz ogrodowy, który odznacza się mniejszymi wymaganiami, które docenił już niejeden wielbiciel odprężenia w pięknych okolicznościach przyrody.

2. Wydajność

Kolejną, ważną cechą, od której warto uzależnić wybór konkretnego ogrzewacza jest jego wydajność. O ile w przypadku promienników dedykowanych do wykorzystywania w pomieszczeniach określenie optymalnej wartości jest dość prostym zadaniem, gdyż jest ona uzależniona od metrażu konkretnego miejsca, o tyle sprawa nieco bardziej się komplikuje wówczas, gdy ogrzewacz wykorzystywany jest na zewnątrz. W takiej sytuacji polecamy zakup modelu wyposażonego w funkcję regulacji mocy, dzięki której można w łatwy sposób dostosować moc grzejnika do określonych potrzeb i w razie zaistnienia takiej konieczności zmienić ją w każdym, dowolnym momencie. Godnymi uwagi modelami są także ogrzewacze z funkcją regulacji temperatury, które dzięki wbudowanemu termostatowi oraz minutnikowi (timerowi) umożliwiają zaprogramowanie czasu działania ogrzewacza, po upłynięciu którego urządzenie samoczynnie się wyłączy.

3. Umiejscowienie

Rozważając zakup konkretnego modelu ogrzewacza ogrodowego miej także na względzie fakt, że aby sprzęt dobrze spełniał swoje zadanie powinien zostać umieszczony zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Promienniki stojące mogą zostać umiejscowione w dosłownie każdym miejscu znajdującym się w obrębie kabla zasilającego, a ich mocną strona jest fakt, że na tle innych, dostępnych alternatyw są najbardziej mobilne. Z kolei modele wiszące najlepiej sprawdzą się na zadaszonych tarasach bądź balkonach, a promienniki ścienne znakomicie spełnią swoje zadanie na niezadaszonych przestrzeniach, które choćby z jednej strony osłonięte są za pomocą ściany.

Stylowe i funkcjonalne promienniki grzewcze? Obejrzyj propozycje przygotowane przez Ogrodowy Salon oraz Ogrodolandię!

Niemniej istotną kwestią przy wyborze ogrzewacza ogrodowego są jego walory estetyczne. Odpowiedni promiennik powinien bowiem  dopełniać całą aranżację ogrodu, która mogłaby zostać zaburzona przez niewłaściwie dobrane dodatki. Na szczęście czołowi producenci tego rodzaju asortymentu mają tą kwestię na względzie i dbają o to aby oferowane przez nich projekty prezentowały subtelny design i udowadniały, że ogrzewacze wcale nie muszą wyglądać ciężko i topornie.

Bogatą ofertę tego rodzaju asortymentu znajdziesz już teraz w sklepie online Ogrodolandia oraz Ogrodowy Salon. To właśnie tutaj czeka na Ciebie ponad 50 modeli, wśród których dostępne m.in. promienniki podczerwieni w stylu retro, dekoracyjne promienniki gazowe o minimalistycznym, surowym designie, a także elektryczne ogrzewacze stojące, ścienne oraz wiszące. W tak różnorodnej kolekcji każdy miłośnik relaksu na świeżym powietrzu z pewnością będzie w stanie znaleźć dla siebie model najbardziej odpowiadający indywidulanym wymaganiom. 

(Materiały Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%