O tym się mówi

Zamknij

Ratownicy złożyli wypowiedzenia z WSPR w Łomży! Co z karetkami?

. 13:13, 26.08.2021
5 Ratownicy złożyli wypowiedzenia z WSPR w Łomży! Co z karetkami?

Sporu w łomżyńskim pogotowiu ciąg dalszy! Po zwolnieniach lekarskich, przyszła pora na wypowiedzenia. 

::news{"type":"see-also","item":"17261"}

Czterdziestu pięciu pracowników kontraktowych złożyło wypowiedzenia z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Dyrektor Stacji, Sławomir Szajda nie kryje swojego zdziwienia. 

Doszło dzisiaj do troszeczkę zaskakujących sytuacji. W dniu dzisiejszym dostaliśmy w sumie czterdzieci pięć wypowiedzeń jeżeli chodzi o ratowników na umowy cywilnoprawne. Ratownicy medyczni mają w tej chwili miesięczny okres wypowiedzenia - mówi Szajda. 

Wszystkich pracowników zatrudnionych na umowę cywilnoprawną jest 58. W tej sytuacji większość pracowników odchodzi. Co w takim razie z bezpieczeństwem mieszkańców? Dyrektor ma nadzieję na dojście do porozumienia z ratownikami.

Jesteśmy w trakcie rozmów z naszymi ratownikami medycznymi, prowadzimy rozmowy ktore pozwolą nam dalej realizować naszą współpracę. Jesteśmy w trakcie postępowania kontraktowego, które w najbliższym czasie powinno się zakończyć. Nie przekreślajmy tej sytuacji, mamy nadzieję na porozumienie - kontynuuje dyrektor. 

W przypadku nie dojścia do porozumienia dyrektor mówi o zabezpieczeniu systemu pracownikami etatowymi. Jego zdaniem sytuacja cały jest jest pod kontrolą. 

Według naszych informacji, prawdopodobnie pogotowie masowo ściąga pracowników z urlopów. 

Przypomnijmy, spór w pogotowiu trwa już od dłuższego czasu. Pracownicy żądają podwyżek i godnych zarobków, nie mogąc jednocześnie dojść w tej sprawie do porozumienia z dyrektorem. 

::news{"type":"see-also","item":"17265"}

(.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (5)

smieciazsmieciaz

12 1

My śmieci zbieramy w trzy osoby a Ci Ratownicy w dwójkę ratują ludzkie życie.
Jaka odpowiedzialność z ich strony , moze ktos to w końcu dostrzeże . żeby to odemnie zależało to dał bym im te paregroszy

14:54, 26.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

....

3 4

Brawo! Popieram z całych sił. Bohaterowie, o których się nie mówi!

19:38, 26.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

MM

1 3

Trzymam kciuki, że wszystko szybko wyjdzie po myśli Ratowników - gratuluję solidarności i trzymajcie się ? bez Was nie ma tego szpitala!

22:33, 26.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

MMMM

5 2

tak zabrali dodatek 100% i nie potrafia zyc !!! najlepiej 1000 netto nocki przespane i 0 wyjazdow brak slow i tak zle nie zarabiiaja , jak zle to biedronka czeka

13:41, 27.08.2021
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

AA

1 0

Taaak? A spędziłeś/as choć 12 godz. w karetce, że się wypowiadasz? Wiesz jaki to zawód? Jaka wychodzi stawka godzinowa? Niestety w Biedronce wychodzi o wiele korzystniej, a praca ratownika nie polega na przerzucaniu buraków! Ile godzin pracuje się w Biedronce a ile musisz pracować w karetce, żeby zarobić to samo???? Nie pracują tam po 400 h na miesiąc, bo są pazerni, tylko dlatego, żeby się w ogóle utrzymać. Wiesz, jak trudne studia trzeba skończyć w tym kierunku ? Nie..
Nic nie wiesz, ale do hejtu i obrażania pierwszy! Ciekawe, kto przyjedzie Ci pomoc gdy coś Ci się stanie. Co wtedy powiesz ? Że zebrali dodatek 100% ? Owszem dostali go, przez kilka miesięcy, a praca w tym czasie wyglądała jak w jakichś obozach niemalże. Inni pozamykali się w gabinecikach zasłaniając pandemia. A Ci ludzie zostali sami na pierwszej linii frontu. Więc nikt łaski im nie zrobił.. za takie bzdury wypisywane pod adresem tych niedocenianych bohaterów powinno się karać. Tyle ode mnie.

09:27, 30.08.2021


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zlomzy.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%