Zamknij

Znana sieć komórkowa z problemami. Może zapłacić milionową karę!

13:06, 20.10.2021 | źródło: money.pl
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

T-Mobile ma problemy. UOKiK wszczął wobec operatora postępowanie. Chodzi o dodatkowo płatne serwisy świadczone przez podmioty trzecie, a rozliczane przez operatora przy wykorzystaniu usługi "Zamów z T-Mobile" - informuje money.pl.

Do UOKiK wpływały skargi od konsumentów. Dotyczyły one przypadkowych uruchomień płatnych serwisów podczas przeglądania internetu, np. przez kliknięcie w reklamę.

Jak podaje money.pl chodzi o serwisy, jak Wizzgames, Gameland (gry), Zaplium, Dealsaint (dostęp do zniżek) oraz Vodoline (filmy vod). Płatności za nie są pobierane cyklicznie lub jednorazowo, a opłata automatycznie doliczana jest do rachunku.

Usługi te rozliczane były przez operatora przy wykorzystaniu usługi "Zamów z T-Mobile". 

Abonenci twierdzą, że aktywacja płatnych usług nie była poprzedzana żadnym zabezpieczeniem. Nie trzeba było chociażby potwierdzać zamówienia kodem PIN. 

Zgodnie z dobrym obyczajem, pobieranie dodatkowych opłat jest możliwe tylko na podstawie uprzedniej, wyraźnej woli konsumenta. Takim potwierdzeniem może być wpisanie hasła lub numeru PIN, odesłanie SMSa. Operator powinien stosować taki mechanizm uwierzytelniający, aby nie dochodziło do przypadkowej aktywacji. Niewystarczające jest w tym zakresie bazowanie jedynie na informacjach od kontrahentów prowadzących strony internetowe, na których dochodziło do rzekomych aktywacji – mówi prezez UOKiK Tomasz Chróstny. 

T-Mobile musi liczyć się z groźbą nawet wielomilionowej kary. 

(źródło: money.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%