Zamknij

Wszywka alkoholowa Warszawa jest środkiem pomagającym w leczeniu uzależnienia od alkoholu

14:30, 10.05.2022 Aktualizacja: 11:05, 13.05.2022
Skomentuj

Wszywka alkoholowa Esperal pozwala zbudować motywację do utrzymywania abstynencji

Alkoholizm jest określeniem wieloznacznym. Co to oznacza? W wąskim znaczeniu jest to choroba alkoholowa czyli innymi słowy uzależnienie od nadmiernego spożywania alkoholu etylowego. Natomiast w szerokim znaczeniu alkoholizm to wszelkie następstwa nadmiernego spożywania alkoholu, nie tylko chorobowe, lecz również społeczne. Pijaństwo uznawane jest za tzw. patologię społeczną.

Osoby nadużywające alkoholu z czasem zaczynają się zastanawiać, że coś jest jednak nie tak, że ich życie nie wygląda tak – jakby tego chcieli. Dość często podupadają na zdrowiu i chcą zerwać z nałogiem. Nie jest to jednak łatwe. Wyjście z alkoholizmu, samodzielne jest niemalże niemożliwe. W początkowej walce z chorobą alkoholową może nam pomóc wszywka alkoholowa Esperal. Jest to awersyjna terapia alkoholowa w postaci tabletek wszywanych pod skórę. Ma ona za zadanie wywołać wstręt do spożywania alkoholu poprzez wywoływanie nieprzyjemnych skojarzeń i dolegliwości, jeżeli alkoholik z Esperalem zdecyduje się na spożycie alkoholu.

Wszywka alkoholowa Esperal – co to jest?

Wszywka alkoholowa Esperal (lek, który posiada w swoim składzie substancję czynną - Disulfiram) to tabletki, przeznaczone do implantacji podpowięziowej (najczęściej w okoliach pośladka lub też łopatek). Czasami na życzenie Pacjenta są one wszywane w inne miejsce - o ile lekarz wyrazi na to zgodę. Wszywkę alkoholową Esperal stosuje się w przypadku leczenia choroby alkoholowej w całościowym procesie terapii alkoholowej. Tabletki Esperal są wszywane podczas drobnego zabiegu chirurgicznego  w specjalistycznej przychodni https://gabinetchirurgiczny.com/ przez lekarza specjalistę.

Lek jakim jest Esperal (z aktywnym Disulfiramem) to organiczny związek chemiczny, mający bezpośredni wpływ na metabolizm alkoholu w organizmie osoby, która nadużywa alkoholu. Okres działania leku to od 8 miesięcy - nawet do 12 roku czasu.

Skutki połączenia wszywki alkoholowej Esperal z alkoholem

Jeżeli osoba, która zdecydowała się na zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal nie będzie przestrzegać zupełnej abstynencji od napojów alkoholowych – dotyczy to spożywania wszelakich trunków wysokoprocentowych, mogą ją spotkać bardzo przykre dolegliwości, które wiążą się często nie tylko z zagrożeniem zdrowia, lecz nawet życia osoby uzależnionej.

Zaledwie kilka minut po spożyciu trunku mogą wystąpić poniższe dolegliwości:

  • uciążliwy, silny ból głowy,
  • zawroty głowy,
  • nadmierne pocenie się,
  • uderzenia gorąca,
  • nagłe skoki ciśnienia,
  • kołatanie serca,
  • nudności i wymioty.

Jeżeli osoba z wszytym Esperalem napije się dużej ilości napojów alkoholowych, grozi to nawet wystąpieniem poważnych zaburzeń rytmu serca, a nawet zapaści. Podczas kuracji za pomocą terapii awersyjnej – uzależniony powinien unikać również sięgania po piwo bezalkoholowe, a także różne produkty spożywcze z domieszką alkoholu (np. cukierki z likierem czy też ciasta).

Jak wygląda zabieg zaszycia alkoholowego Esperalem?

Osoba zgłaszająca się na zabieg powinna być całkowicie trzeźwa. Pacjent nie może pić ok. 24 godzin przed zabiegiem. Im większy odstęp czasu przed implantacją tym mniejsze ryzyko, że wszywka alkoholowa Esperal wejdzie w niepożądaną reakcję z etanolem. Całkowita trzeźwość uchroni go to przed niepożądanymi skutkami tuż po rozpoczęciu kuracji Esperalem. Jeżeli Pacjent jest trzeźwy, lekarz przeprowadza z nim wywiad medyczny, w którym wyklucza inne ewentualne przeciwwskazania do implantacji Esperalu. Jeżeli uzależniony zostanie zakwalifikowany do zabiegu zaszycia alkoholowego – podane mu będzie znieczulenie miejscowe. Dzięki znieczuleniu zabieg jest całkowicie bezbolesny, nawet dla osób o bardzo niskim progu bólu. Pacjent podpisuje też stosowne zgody na zabieg. Później chirurg nacina skórę (jest to niewielkie nacięcie – ok. 1 cm.), aby wsunąć tabletki z Esperalem. Ranę najczęściej zaszywa się szwami, które samoistnie się wchłaniają. Po zabiegu nie jest widoczna blizna. Tabletki z Esperalem wszywa się pod łopatką lub też w okolicach pośladka.

Wszywka alkoholowa Esperal – przeciwwskazania do zabiegu zaszycia alkoholowego

Pacjenci zamierzający odmienić swoje życie za pomocą wszywki alkoholowej Esperal powinni w pierwszej kolejności sprawdzić, czy nie ma ku temu medycznych przeciwwskazań, ponieważ jak podczas wykonywania każdego zabiegu medycznego, implantacja Esperalu również posiada pewne przeciwwskazania do zastosowania tego leku, a są to:

  • jeżeli Pacjent jest nietrzeźwy zgłaszając się na zabieg, nie zostanie do niego zakwalifikowany,
  • uczulenie na aktywny składnik leku: Disulfiram, tiokarbaminiany lub jakikolwiek inny składnik Esperalu również wyklucza kwalifikację do implantacji tabletek,
  • schorzenia sercowo-krążeniowe, w tym nadciśnienie tętnicze, 
  • niewydolność serca, 
  • choroba niedokrwienna serca czy przebyta w przeszłości niewydolność obwodowa krążenia,
  • z zakwalifikowania do zabiegu zaszycia alkoholowego wyklucza również stosowanie niektórych leków i ziół, które na minimum 7 dni przed zabiegiem należy odstawić,
  • schorzenia o podłożu psychicznym (w tym próby samobójcze w przeszłości).

Pielęgnacja rany po zabiegu zaszycia alkoholowego

Rana po zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal Warszawa jest niewielka. Goi się około 7 do 10 dni. Pielęgnacja rany polega przede wszystkim na utrzymywaniu jej w odpowiedniej czystości. Jeżeli zauważymy wyciek płynu surowiczego oraz jakiekolwiek inne nieprawidłowości w procesie gojenia się rany, powinniśmy zgłosić się niezwłocznie do lekarza wykonującego zabieg. Warto nadmienić, że prawidłowe w pełni bezpieczne wykonanie zabiegu z oryginalnym lekiem gwarantuje nam specjalistyczny gabinet https://gabinetchirurgiczny.com/, w którym doświadczeni lekarze wykonają nam sprawnie zabieg implantacji Esperalu. Jedynie wybór sprawdzonego miejsca na tego typu zabieg – utwierdza nas w pewności, że wszywka alkoholowa Esperal będzie działać w sposób prawidłowy. 

Skuteczność terapii awersyjnej wszywką alkoholową Esperal

Uzależnienie od alkoholu jest na tyle złożoną chorobą, że zastosowanie wyłącznie jednego narzędzia w postaci wszywki alkoholowej Esperal może być niewystarczające, aby uzyskać trwały i satysfakcjonujący nas efekt. Wszywka alkoholowa powinna być połączona z kompleksową terapią alkoholową w postaci różnego rodzaju terapii psychologicznych, leczenia w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień, bądź też spotkaniami w grupie Anonimowych Alkoholików. Dodatkowo wszywka alkoholowa Esperal jest skuteczna tylko dla w pełni świadomego, chętnego i odpowiednio zmotywowanego Pacjenta do powrotu do życia w trzeźwości. Przymusowe leczenie Esperalem często kończy się niepowodzeniem. Dlatego Pacjent każdorazowo przed zabiegiem zaszycia alkoholowego podpisuje zgodę na zabieg implantacji leku. Skuteczność odwykowa wszywki w różnych kręgach medycznych oceniana jest jednakże dość wysoko. Wszystkie wyżej wymienione narzędzia wzajemnie się wzmacniają i gwarantują osiągnięcie oczekiwanych rezultatów – czyli powrotu do życia w całkowitej trzeźwości.

 

(art. sponsorowany )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

aleeealeee

0 0

powrót do metod które się nie sprawdziły, ale czego nie robi się dla kasy.

14:49, 11.05.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%