Zamknij

Uwalniamy się od obostrzeń! Wiemy jakich i kiedy!

09.19, 24.03.2022 . Aktualizacja: 09.23, 24.03.2022
Skomentuj twitter Ministerstwo Zdrowia
REKLAMA

Przed chwilą na konferencji prasowej w Ministerstwie Zdrowia Adam Niedzielski poinformował o dwóch ważnych decyzjach dotyczących maseczek oraz kwarantanny i izolacji domowej. 

Jeszcze w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że rekomendacja ministra zdrowia dotycząca zakończenia obowiązku noszenia maseczek przewiduje termin od 1 kwietnia. Według niego izolacja i kwarantanna "też raczej powinny zniknąć z naszego życia". Dzisiaj znamy decyzje!

Wszystkie restrykcje zostały zniesione

Od poniedziałku będzie zniesiony nakaz noszenia maseczek. Jak zaznaczył minister, dobre wskaźniki zobowiązują nas do podejmowania takich decyzji.

Perspektywy i to, jak prognozujemy przebieg dalszej liczby zakażeń, a także sytuacja międzynarodowa, są pozytywne.

- Podjąłem decyzję o tym, aby od 28 marca wprowadzić dwa rozwiązania: zniesienie obowiązku noszenia maseczek, z wyjątkiem podmiotów leczniczych – powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski

Jednym z najważniejszych elementów tej decyzji jest sytuacja w szpitalach. Mimo zdecydowanie większej liczby zakażeń w piątej fali, liczba hospitalizacji utrzymywała się poniżej poziomu 20 tys. Zdaniem Niedzielskiego, wariant omikron okazał się zdecydowanie mniej dolegliwy

- Druga decyzja to zniesienie kwarantanny dla przyjeżdżających i izolacji domowej. Pacjenci, którzy będą identyfikowani jako zakażeni, będą musieli się izolować w domu, jednak nie będzie tym już zarządzał sanepid – powiedział Niedzielski.

[ZT]20494[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%