Zamknij
REKLAMA

Członek zarządu Powiatu Łomżyńskiego odpowie przed sądem za korupcję

06:56, 14.07.2021 | Źródło: Polskie Radio Białystok
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

W zamian za alkohol miał zrezygnować z kontroli - m.in. to zarzucają śledczy jednemu z pracowników Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży, który jest również powiatowym radnym i członkiem Zarządu Powiatu Łomżyńskiego. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu.

Według prokuratury Kazimierz P. złamał prawo dwukrotnie - w marcu i kwietniu 2020 roku - mówi Dariusz Błażejczyk z Prokuratury Okręgowej w Łomży

"W Jedwabnem nie dopełnił ciążącego na nim obowiązku w ten sposób, że widząc wykonywane przez prywatnego inwestora prace ziemne polegające na instalacji przyłącza wodno-kanalizacyjnego bez zezwolenia na zajęcie pasa drogowego nie dokonał ich wstrzymania. Ponadto w Nagórkach zaniechał kontroli uzyskania zezwolenia na lokalizację zjazdu z posesji na drogę powiatową w zamian za obietnicę uzyskania korzyści majątkowej w postaci alkoholu".

Oba zarzuty mają związek z przyjmowaniem łapówek i niedopełnieniem obowiązków. Za pierwsze z tych przestępstw grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, za drugie od roku do dziesięciu. Z informacji przekazanych przez prokuraturę wynika, że Kazimierz P. nie przyznał się do winy.

Kazimierz P. jest powiatowym radnym i członkiem Zarządu Powiatu Łomżyńskiego, jeżeli zarzuty się potwierdzą - straci mandat radnego.

(Źródło: Polskie Radio Białystok)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%