Zamknij

Aldi w Łomży otwarte. Czy będzie otwarty w niedzielę? Wszystko na to wskazuje

08:25, 18.09.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

W Polsce już około 20 sieci handlowych działa w niedzielę. Teraz chce dołączyć do nich kolejna. Do niedzielnego otwarcia sklepów szykuje się sieć Aldi - poinformował nieoficjalnie portal businessinsider.com.pl.

Otwarcie sklepów w niedzielę jest możliwe przez przekształcenie je w placówki pocztowe. W ten sposób funkcjonują już między innymi Biedronka i Lidl. Liczba placówek czynnych w każdą niedzielę cały czas rośnie, co osłabia pozycję konkurencyjną sklepów, które tego dnia nadal nie działają.

Jak ustalił portal businessinsider.com.pl, Aldi poinformowało już załogi sklepów o tym, że od października sklepy sieci mają być otwarte w niedziele niehandlowe. Szczegóły na razie nie są znane.

- Dynamicznie zmieniająca się sytuacja rynkowa skłania nas do tego, by poważnie rozważyć podjęcie takich działań. Konkurencja wdrożyła już te rozwiązania, co oznacza, że dla naszych klientów również powinniśmy stworzyć możliwość odwiedzenia sklepów Aldi w niedzielę. Jednocześnie wiemy, że taka decyzja - korzystna dla klientów, oznacza zmianę trybu pracy dla naszych pracowników. Optymalizujemy nasze plany, a o wszelkich zmianach poinformujemy w stosownym czasie - informuje Business Insider Polska Dominika Juszczyk, manager ds. komunikacji i PR w Aldi Polska.

Pomysł przekształcania sklepów w placówki pocztowe nie spodobał się rządzącym, którzy wnieśli latem do Sejmu projekt uszczelnienia zakazu. 

Zgodnie z nim funkcjonować w niedziele niehandlowe mają tylko te placówki, które wykażą, że rzeczywiście zajmują się przede wszystkim usługami pocztowymi, a nie handlem detalicznym - przychody z usług pocztowych będą musiały stanowić ponad 50 proc. pozostałych przychodów danej placówki (w przypadku sklepów spożywczych to zwykle ułamek obrotów).

Przypomnijmy, sieć Aldi od niedawna jest również dostępna w Łomży. Po otwarciu sklepu w naszym mieście, sieć posiada już sklepy w każdym województwie. 

[ZT]17635[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

JaroJaro

3 0

Byłem, nic ciekawego wracam do biedry 20:47, 18.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JacoJaco

1 0

zgadza się,już Lidl jest lepszy,a Kaufland to full wypas przy Aldi 22:30, 18.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BaraBara

0 0

Aldi ma dobre czekolady.. 23:42, 18.09.2021


magdamagda

0 0

Aldi to sklep zupełnie nie potrzebny,drogo ,mało promocji i nic ciekawego ,czytnika nie ma lub mało oznaczony i nie ma wszystkich cen na produktach👎 18:05, 24.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%