Zamknij

Mieszkańcy gminy Piątnica protestują przeciwko budowie biogazowni

07:44, 13.10.2021 | Źródło: Polskie Radio Białystok
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Mieszkańcy kilku wsi w gminie Piątnica protestują przeciwko budowie biogazowni w ich okolicy. Według planów miałaby powstać wśród pól, w niewielkiej odległości od miejscowości Wiktorzyn, Żelechy i Olszyny Kolonia.

 

Mieszkańcy tych miejscowości twierdzą, że nie są przeciwnikami samej inwestycji, tylko jej lokalizacji.

Odór latem będzie czuć z kilku kilometrów, tymczasem nasze domy oddalone są około 1 km od działek, na których powstać ma biogazownia. Biogazownie powinny powstawać w sąsiedztwie dużych gospodarstw, gdzie będą miały surowiec bez przewożenia go cysternami wiele kilometrów - tłumaczą mieszkańcy.

Z dokumentacji planowanej inwestycji wynika, że m.in. kurze odchody i poubojowe resztki miałyby być transportowane nawet z odległości 50 km. 

Mieszkańcy zaznaczają, że kolejnym problemem może okazać się także zapotrzebowanie takiego zakładu na wodę. Podkreślają, że latem zdarza się, że  w niektórych miejscowościach spada ciśnienie i brakuje wody.

Mieszkańcy wsi boją się, że jeśli biogazownia też podepnie się do tej sieci, wysuszy całą okolicę.

Wójt Piątnicy Artur Wierzbowski początkowo był zwolennikiem takiej inwestycji w gminie. Jednak ostatecznie zadeklarował, że będzie wspierał mieszkańców w staraniach o niedopuszczenie do budowy biogazowni.

(Źródło: Polskie Radio Białystok)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%