Zamknij

Ponad trzy czwarte klientów ZUS korzysta z rachunku bankowego

10:14, 23.11.2021 . Aktualizacja: 10:16, 23.11.2021
Skomentuj fot. pixabay.com fot. pixabay.com

Posiadanie konta bankowego cieszy się coraz większą popularnością wśród  klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.  Jedynie co czwarty decyduje się na wypłatę w formie gotówki.  Pozostali posiadają i korzystają z rachunku bankowego.

- Bezgotówkowy sposób otrzymywania emerytury czy renty to dla naszych klientów wygoda, bezpieczeństwo i oszczędność czasu. Poziom ubankowienia wśród wszystkich naszych klientów systematycznie wzrasta. Na koniec września 2021 r. wynosił 75,5 proc. a w województwie podlaskim 77,5 proc.- informuje Katarzyna Krupicka,  regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Najliczniejszą grupą klientów pobierających świadczenia z ZUS są emeryci i renciści. Udział wypłat na konto w przypadku ich świadczeń to 76,8 proc.

Emeryci coraz częściej decydują się na bezgotówkową wypłatę świadczenia. Białostocki Oddział ZUS wypłaca na konto 80 proc. świadczeń emerytalnych. Wśród osób, które niedawno przeszły na emeryturę, udział wypłat na konto to aż 90,5 proc.

- W przypadku świadczeń krótkoterminowych, z których korzystają mieszkańcy naszego województwa czyli zasiłków 92,8 proc.  z nich trafia na rachunek bankowy. To najwyższy wskaźnik w Polsce. Jest on wyższy o 13 proc. od  najmniej ubankowionego w tym zakresie regionu w Polsce - mówi Katarzyna Krupicka.

Z danych wynika że, coraz więcej osób, również seniorów, dostrzega korzyści z posiadania konta w banku i korzystania z internetu. Dzięki temu mogą szybko i wygodnie opłacać rachunki, robić zakupy przez internet, a także załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu. Online, w prosty sposób mogą też zgłosić w ZUS zmianę sposobu wypłaty świadczeń – właśnie na konto w banku.

- Jak wskazują badania przeprowadzone wśród klientów ZUS, osoby, które swoje świadczenia nadal otrzymują w gotówce, obawiają się nowych technologii i potrzebują pomocy. A takiego wsparcia udzielić mogą najmłodsi, czyli dzieci lub wnuki „nieubankowionych” seniorów – dodaje rzeczniczka. 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%