Zamknij
REKLAMA

Ostatnie trzynastki ZUS wypłaci przed majówką

10:13, 28.04.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Jeszcze przed majówką ZUS wypłaci ostatnią transzę trzynastek osobom, pobierającym zasiłek lub świadczenie przedemerytalne, których termin płatności świadczenia za kwiecień przypada na 1 maja. Zakład przekazał środki na pocztę 26 kwietnia, a przelewy na rachunki bankowe zrealizuje 28 kwietnia.

 Co do zasady trzynasta emerytura przysługuje wszystkim uprawnionym w takiej samej wysokości bez względu na kwotę pobieranego świadczenia.

Wyjątkiem jest renta rodzinna. Jeśli pobiera ją kilka osób, to przysługuje jedna trzynastka, która jest dzielona na równe części dla wszystkich uprawnionych.

Jedno dodatkowe roczne świadczenie pieniężne przysługuje także w przypadku zbiegu prawa do kilku świadczeń np. emerytury z ZUS i KRUS lub emerytury wypłacanej wraz z rentą wypadkową.

= W tym roku trzynasta emerytura to 1217,98 zł na rękę. W regionie otrzyma ją w sumie blisko 209 tys. osób na łączną kwotę 279 mln zł - informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Trzynastka przysługuje wszystkim, którzy mają na dzień 31 marca przyznane prawo do wypłaty jednego ze świadczeń emerytalno-rentowych.

Dodatkowe świadczenie pieniężne oprócz ZUS-u swoim świadczeniobiorcom wypłaca także KRUS, Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA, Wojskowe Biura Emerytalne i Biuro Emerytalne Służby Więziennej.

Dwie decyzje w jednej kopercie

W tym roku podobnie jak w ubiegłym, emeryci i renciści informację o przyznaniu tzw. trzynastki otrzymają w jednej przesyłce pocztowej wraz z decyzją waloryzacyjną.

 

 

 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%