Zamknij
REKLAMA

W konću będzie czysto na "Strzelnicy"! Jest porozumienie!

08:36, 10.06.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Prezydent Łomży i Zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Łomży podpisali w dniu 9 czerwca 2021 r. porozumienie w sprawie współkorzystania z zespołu terenowych obiektów sportowo - rekreacyjnych znajdujących się przy ul. Konstytucji 3 Maja w Łomży. Dokument ostatecznie wypełnia zapisy umowy z dnia 28 grudnia 2006 roku w sprawie wspólnej realizacji projektu pn. „Budowa zespołu terenowych obiektów sportowo-rekreacyjnych przy ul. Konstytucji 3 Maja w Łomży” i na piśmie określa zasady współkorzystania i ponoszenia kosztów jego utrzymania na przyszłość.

Inwestycja była prowadzona w latach 2007-2010 przez Miasto Łomża, na działce znajdującej się w użytkowaniu wieczystym Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Łomży. W jej trakcie wykonano m.in. ciągi pieszo – rowerowe, skatepark, boisko do piłki plażowej, ścianki wspinaczkowe, urządzenie Cosmo-Base, boisko trawiaste do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne oraz fontannę. Koszty jej realizacji w 70 proc. pokryło Miasto Łomża, a w 30 proc. Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Łomży.

Na podstawie zawartego porozumienia, Miasto formalnie upoważniło Spółdzielnię do nieodpłatnego korzystania z obiektów sportowo-rekreacyjnych oraz z infrastruktury towarzyszącej, stanowiących własność Miasta. Spółdzielnia natomiast zobowiązała się do zapewnienia na swój koszt porządku i czystości „Strzelnicy”, w szczególności w zakresie bieżącego utrzymania i konserwacji ciągów pieszych (w tym odśnieżania i sprzątania), terenów zielonych (w tym koszenia i sprzątania) oraz opróżniania pojemników na śmieci i zapewnienia odbioru odpadów komunalnych. ŁSM w Łomży zapewni również dostępność „Strzelnicy” wszystkim mieszkańcom Łomży.

Miasto Łomża będzie z kolei ponosiło koszty związane z konserwacją i eksploatacją oświetlenia „Strzelnicy”, a Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji bieżącego utrzymania oraz konserwacji obiektów sportowo-rekreacyjnych, ławek oraz pojemników na śmieci. Środki trwałe, stanowiące własność Miasta, zostaną objęte ubezpieczeniem. Po stronie Miasta leży także dostarczenie przenośnych sanitariatów.

W związku z powyższymi ustaleniami informujemy, że zgłoszenia dotyczące prawidłowego funkcjonowania zespołu  terenowych obiektów sportowo - rekreacyjnych znajdujących się przy ul. Konstytucji 3 Maja w Łomży należy zgłaszać pod numerami telefonów- w sprawie utrzymania porządku i czystości (ŁSM w Łomży): 86 215-26-31, (pon.-pt. w godz. 8:00-15:00)- w sprawie utrzymania i konserwacji obiektów sportowo – rekreacyjnych (MOSiR): 784 239 655 (pon.-pt. w godz. 8:00-15:00).

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SkejtSkejt

2 0

Pożyjemy, zobaczymy... 09:29, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%