Zamknij
REKLAMA

7 - Nie kradnij! Apele o oszczędzanie wody!

08:50, 24.06.2021 | .
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Wraz z upałami pojawiły się również alerty dotyczące oszczędzania wody.  Coraz więcej gmin w Polsce apeluje do swoich mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie wody.

W niektórych gminach w kraju władze apelują do mieszkańców o nie podlewanie ogródków działkowych czy teleranów zielonych wodą z kranu. Podobnie jest w naszym regionie. Jak zaznaczają w rozmowie z nami wójtowie okolicznych gmin, prawo pozwala im jedynie apelować. Jak przyznają nie mają w rękach narzędzi prawnych, które mogły by zakazać nadmiernego zużycia wody z kranu. 

7 - nie kradnij! Niestety do kradzieży wody z wodociągów, która prowadzi do spadku ciśnienia, a co przekłada się na dostarczanie wody do kranów dochodzi często. Warto jednak zaznaczyć, że taka kradzież może być już karana! 

Wystarczy przypomnieć sytuację, która miała miejsce w sobotę 19 czerwca, kiedy to mieszkańcy kilku miejscowości Gminy Nowogród i Łomża mieli problem  dostępem do wody. Wtedy prawdopodobną przyczyną spadku ciśnienia, było właśnie uzupełnianie basenu wodą z wodociągu. To nie był odosobniony przypadek.

Do podlewania ogródka najlepiej wykorzystać deszczówkę, zbieraną w zbiorniki. Szczególny apel włodarzy gmin dotyczy nie uzwpełniniania basenów wodą z wodociągu. 


Czy jest problem? Całą sytuację obrazuje specjalna mapa online na której umieszczane są alerty władz gminnych dotyczące oszczędzania wody. Dane są cały czas aktualizowane, bo też do zakazów dołączają kolejne gminy. Pierwszy wpis miał miejsce 18 czerwca i wtedy na mapie zaznaczonych było 25 gmin. Po kilku dniach na mapie zaznaczonych jest dużo więcej gmin. Wśród nich jest między innymi gmina Miastkowo

No i się zaczęło. Na mapie już 25 gmin z ogłoszonym apelem dotyczącym oszczędzania wody i nie podlewania wodą wodociągową ogródków i upraw, lub zakazem korzystania z kranówki na cele inne niż socjalno-bytowe (18 czerwca)

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%